Isco chce jak najszybciej odejść z Realu Madryt. Jednoznaczna deklaracja

Po siedmiu latach w drużynie Realu Madryt, po zdobyciu czterech trofeów Ligi Mistrzów, dwóch mistrzostw Hiszpanii, Isco jest zdecydowany opuścić szeregi Królewskich. Jego ojciec deklaruje wprost: chcemy spróbować sił w innej lidze. Jak najszybciej.

„Jeśli mnie wystawi od pierwszej minuty, to zdejmie w 50. albo 60. A może nawet w przerwie. Jeśli będę siedział na ławce, to wpuści mnie w 80. minucie” – to cytat z Isco, który przy okazji ostatniego El Clasico obiegł hiszpańskie media sportowe. Hiszpan nie ma po drodze z Zinedinem Zidanem. Nie odpowiada mu częstotliwość z jaką pojawia się na boisku. Od sezonu 2018/2019, z każdym rokiem jest gorzej. W bieżących rozgrywkach uzbierał zaledwie 285 minut gry na boiskach La Liga.

Nic dziwnego, że tak zasłużony zawodnik, który rozegrał w barwach Realu Madryt łącznie 314 spotkań, chce zmienić otoczenie. Ma 28 lat. Jeszcze nie czas na emeryturę i siedzenie na ławce.

„Chcemy spróbować sił w innej lidze. W tej chwili nie mamy jednak żadnej oferty” – powiedział na antenie Cadena SER Francisco Alarcon, ojciec i zarazem agent piłkarza.

Jasna deklaracja wydaje się jednocześnie próbą zwrócenia uwagi. Nie mamy żadnej oferty. Można się zgłaszać. Real zapewne nie będzie szczególnie mocno blokował ewentualnego transferu. Bieżąca umowa Isco w Madrycie obowiązuje do czerwca 2022 roku, tak więc trzeba będzie za niego zapłacić. Transfermarkt wycenia go na 30 milionów euro, ale wydaje się, że Królewscy mogą zadowolić się niższą kwotą.

Na dziś, najbardziej prawdopodobne wydaje się, że Isco pójdzie drogą Jamesa Rodrigueza i wyląduje w Premier League.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem