Immobile wyrównał rekord! Ostateczna klasyfikacja Złotego Buta

Ciro Immobile z przytupem zakończył sezon Serie A. Umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji Złotego Buta. Jednocześnie wyrównując rekord należący do Gonzalo Higuaina.

Tylko trzech piłkarzy w historii zdobyło w lidze włoskiej 35 goli w sezonie. Tylko dwóch skończyło z liczbą równo 36. Od wczoraj drugim jest Ciro Immobile z Lazio. Choć wypomina mu się, że aż 14 z 36 trafień to rzuty karne (u Lewandowskiego – tylko pięć), raz jeszcze udowodnił, że piłka go szuka. A on jej. Dziubnął piłkę czubkiem buta, precyzyjnie utrzymując się w linii spalonego. Zdobył wyrównującą bramkę, choć finalnie mecz ułożył się nie po myśli dla Lazio. Napoli, które w skali sezonu jest rozczarowaniem, kończy na dopiero 7. pozycji w tabeli, na jego zamknięcie wygrało pewnie 3:1.

Ciro Immobile wyrównał ligowy rekord trafień ustanowiony w sezonie 2015/2016 przez Gonzalo Higuaina.

https://twitter.com/ELEVENSPORTSPL/status/1289640947479969792?s=20

W składzie Napoli pojawił się tylko jeden Polak – Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik odstawiony na ławkę, wobec kolejnych bezproduktywnych występów, które w ostatnich tygodniach wywoływały sporo krytyki pod jego adresem. Dyrektor sportowy Napoli przed meczem powiedział zresztą wyraźnie: „i naszą, i Milika intencją, jest jego odejście”.

Bez walki Złotego Buta w końcówce sezonu oddał Cristiano Ronaldo. Jego strata do Ciro Immobile wynosiła cztery gole. Maurizio Sarri narzeka, że Juventus tuż przed wznowieniem rozgrywek Ligi Mistrzów ma do rozegrania 5 spotkań w 12 dni. Wobec czego dał swoim asom odpocząć i Portugalczyk w ogóle nie pojawił się w składzie na przegrane spotkanie z AS Romą.

Końcowa klasyfikacja Złotego Buta:

  1. Ciro Immobile (Lazio) 36 goli – 72 punkty
  2. Robert Lewandowski (Bayern) 34 gole – 68 pkt
  3. Cristiano Ronaldo (Juventus) 31 goli – 62 pkt
  4. Timo Werner (RB Lipsk) 28 goli – 56 pkt
  5. Leo Messi (FC Barcelona) 25 goli – 50 pkt

Szalona radość Immobile! Tak wyprzedził Lewandowskiego w klasyfikacji Złotego Buta!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem