Illuminar zwycięzcą ESL Mistrzostw Polski!

W ten weekend rozegrane zostały półfinały oraz wielki finał ESL Mistrzostw Polski. Tytuł zdobyło Illuminar, które w finale pokonało Wisłę Kraków.

Fazę zasadniczą zespoły zakończyły na dwóch najwyższych lokatach, co zagwarantowało im bezpośredni udział w półfinałach. Lepiej rozstawiona była Wisła all in Games Kraków, która trafiła na „gorszego” przeciwnika. W meczu poprzedzającym finał Wisła zagrała z PACT, a Illuminar podjęło AVEZ. „Wiślacy” wygrali swój mecz bardzo pewnie, a przeprawa Illuminar nie była najłatwiejsza.

W dzisiejszym finale zobaczyliśmy 3-mapowy pojedynek na de_overpass, de_train oraz de_dust2. Na konto drużyny Janusza „snax’a” Pogorzelskiego wpadła mapa numer 1 i 3. Sam Pogorzelski zgarnął statuetkę najlepszego zawodnika finału. Nagrodą dla zwycięzców jest slot w DH Open November oraz w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Katowice 2021. Na konta zawodników Illuminar wpadło również 25000 złotych. Wiślacy muszą zadowolić się nagrodą pocieszenia w wysokości 12500 złotych.