Illuminar i TPT z awansem do ESL Mistrzostw Polski!

Zamknięte kwalifikacje ESL Mistrzostw Polski zakończone. O dwa ostatnie miejsca w turnieju walczyło sześć drużyn. Awans wywalczyło Illuminar oraz Tarczyński Protein Team.

Zamknięte kwalifikacje do ESL Mistrzostw Polski rozpoczęły się w poniedziałek i już wtedy poznaliśmy dwie pierwsze ekipy, które cieszyły się z awansu. Kwalifikację z górnej drabinki uzyskało Anonymo oraz Honoris. Janusz „snax” Pogorzelski i spółka na swojej drodze pokonali StylDunów oraz Illuminar, a ekipa „TaZa” i „NEO” rozprawiła się z Dr Pepper Team oraz PGE Turowem Zgorzelec. Dziś awans wywalczyły dwie kolejne ekipy.

Zobacz również: Anonymo i Honoris pierwszymi zespołami z awansem do ESL MP!

Pierwszą z nich jest Illuminar, które wczoraj poległo w meczu z Anonymo. Podopieczni Jędrzeja „bogdana” Rokity mieli do rozegrania tylko jedno spotkanie i zwycięstwo gwarantowało im udział w kolejnym sezonie ESL MP. Ich przeciwnikiem był Dr Pepper Team, który walkę nawiązał tylko na drugiej mapie zakończonej wynikiem 19:17. Cały mecz padł łupem drużyny „mouza” i to oni mogą cieszyć się z awansu.

Drugą ekipą, która wywalczyła promocję do głównego turnieju jest Tarczyński Protein Team. Trzeba przyznać, że ich awans jest sporym zaskoczeniem. W pierwszym spotkaniu dolnej drabinki zmierzyli się ze StylemDunów, który był wyraźnym faworytem tego spotkania. Mimo to zespół „nawrota” pokonał faworyzowany mix i to oni zagrali o awans z PGE Turowem Zgorzelec. Drużyna z Dolnego Śląska nie była jednak wielkim wyzwaniem dla TPT. Karol „repo” Cybulski i spółka na dwóch mapach wygrali tylko 14 rund.

Wiosenna edycja ESL Mistrzostw Polski startuje już 8 marca. 10 zespołów powalczy o nagrody z puli 50 tysięcy złotych oraz o awans na ESL National Championships Playoffs.

https://twitter.com/ESLPolska/status/1366875049366605826

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem