Ile kosztował Torino Karol Linetty? Prezes Sampdorii podał dokładną kwotę!

08.09.2020
Środkowy pomocnik reprezentacji Polski wreszcie dostał szansę gry w drużynie biało-czerwonych, choć z pewnością sześć ostatnich minut z Bośnią i Herzegowiną to nie jest dystans czasowy, z jakim chciałby wracać Karol Linetty do Serie A. Nowy sezon Polak rozpocznie w nowym klubie.

Od dawna jest ligowym wyjadaczem na włoskich boiskach. Gra regularnie, nie schodzi poniżej pewnego poziomu, jest doceniany przez trenerów czy kibiców. Jego wkomponowanie do reprezentacji Polski miało być jednym z zadań przed nowym wówczas selekcjonerem biało-czerwonych, Jerzym Brzęczkiem. Ten zmienił nawet ustawienie na 4-3-1-2, bez skrzydłowych. Głównym beneficjentem takiej taktyki miał być właśnie Linetty, który grał tak w Sampdorii. Brzęczek jednak z tego pomysłu się wycofał, a na Linetty’ego właściwie przestał stawiać. To nie zmieniło chęci turyńskiego klubu, który postanowił wykupić go z Sampdorii.

Karol Linetty w nowym sezonie zagra w Torino FC, które wyłożyło za niego – wraz z bonusami – 9.5 milionów euro.

O dokładnej kwocie tego transferu dowiedzieliśmy się z ust prezesa Sampy, Massimo Ferrero. W jednej z rozmów użalał się nad przyszłością futbolu na Starym Kontynencie z uwagi na COVID-19 i jego rynku transferowego, przywołując przykład swojego byłego piłkarza. – Sprzedałem Karola Linettego do Torino za 9,5 mln razem z bonusami, ale rozejrzyjcie się dookoła. Od Juventusu po AS Romę czy Inter Mediolan – nikt nie kupuje, a europejska piłka stoi w miejscu – przyznał Ferrero.

Marcel Zylla blisko transferu. Ma zagrać w Ekstraklasie!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem