Igrzyska w Rio: Srebrny Małachowski, Myszka powalczy o medal?

Trudno jednoznacznie oceniać, to co zdarzyło się w sobotę w Rio, jeśli chodzi o występy naszej reprezentacji. Cały czas jednak jest więcej spektakularnych porażek, niż wielkich zwycięstw. Z drugiej strony, mamy kolejny medal, a „spod topora” uciekli piłkarze ręczni. Ile osób, tyle opinii, co do tego, czy wczorajszy dzień jest do zapisania po stronie plusów

Trudno jednoznacznie oceniać, to co zdarzyło się w sobotę w Rio, jeśli chodzi o występy naszej reprezentacji. Cały czas jednak jest więcej spektakularnych porażek, niż wielkich zwycięstw.

Z drugiej strony, mamy kolejny medal, a „spod topora” uciekli piłkarze ręczni. Ile osób, tyle opinii, co do tego, czy wczorajszy dzień jest do zapisania po stronie plusów czy minusów.

Naszym zdaniem, jeśli Polak zdobywa medal olimpijski, to jest to sprawa wyjątkowa. Szczególnie, że tych krążków nie mamy zbyt wiele.

Wczoraj Piotr Małachowski wywalczył srebro. Przegrał złoto w ostatnim rzucie z Niemcem Christophem Hartingiem. Trochę szkoda, ale jak pokazują te Igrzyska, to trzeba się cieszyć z każdego sukcesu. Nawet wtedy, kiedy pozostaje spory niedosyt.

Szczypiorniści dzielnie walczyli ze Szwecją i pokonali swoich rywali 25:24. Ta reprezentacja zawsze słynęła z walki do końca i tutaj pokazują dokładnie to samo. Polacy są już bardzo blisko awansu do ćwierćfinału. Aktualnie zajmują czwarte miejsce w grupie A, ale mogą jeszcze poprawić tę lokatę. Ostatnim grupowym rywalem będzie Słowenia.

bielecki-laczy-nas-pasja

Pewni awansu do ćwierćfinału polscy siatkarze tym razem ulegli Rosjanom 2:3. Podopieczni Stephane’a Antigi walczyli dzielnie, jednak do końcowego sukcesu brakowało naprawdę niewiele. Nie musimy specjalnie narzekać, najważniejsze są kolejne gry. Będzie dobrze!

Niestety Monika Brzostek i Kinga Kołosińska odpadły w 1/8 finału turnieju siatkówki plażowej. Polki pomimo wygrania pierwszego seta, ostatecznie uległy faworyzowanym Australijkom 1:2.

Marcin Lewandowski uzyskał awans do finału biegu na 800 metrów, niestety ta sztuka nie udała się drugiemu z naszych reprezentantów Adamowi Kszczotowi. Pomimo dobrej postawy w półfinale odpadła też Ewa Swoboda.

Dzisiaj mamy jedną medalową szansę. Blisko brązowego krążka w żeglarstwie w klasie RS:X jest Piotr Myszka. O ewentualnym sukcesie Polaka zadecyduje wyścig medalowy, podwójnie punktowany. Trzymamy kciuki, ponieważ nasz reprezentant od kilku dni dzielnie walczy o ten krążek. Wierzymy, że się uda!

piotr-myszka-rio-laczy-nas-pasja

Biało-Czerwonych nie zabraknie również dzisiaj na stadionie olimpijskim. W biegach eliminacyjnych na 400 i 1500 metrów wystartuje aż sześć reprezentantek Polski. Poza tym, Anna Jagaciak-Michalska powalczy o dobry wynik w trójskoku. W maratonie na starcie zobaczymy trzy Polki.

Liczymy, że wreszcie ktoś z naszej ekipy sprawi miłą niespodziankę i zadziwi cały sportowy świat! Dlaczego nie dzisiaj?! Do boju biało – czerwoni!

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem