Igrzyska w Rio: Srebrna Maja, Polacy walczą z Niemcami o brąz!

No i zmierzamy już powoli do końca Igrzysk Olimpijskich w Rio. Przed nami jeszcze dzisiejsze starty, także na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas. Wynik medalowy Polaków przyzwoity, jednak można odnieść wrażenie, że potencjał był o wiele większy. Na szczęście nie zawiodła wczoraj Maja Włoszczowska, która zdobyła srebro. Polka po raz drugi w karierze została wicemistrzynią olimpijską

No i zmierzamy już powoli do końca Igrzysk Olimpijskich w Rio. Przed nami jeszcze dzisiejsze starty, także na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas. Wynik medalowy Polaków przyzwoity, jednak można odnieść wrażenie, że potencjał był o wiele większy.

Na szczęście nie zawiodła wczoraj Maja Włoszczowska, która zdobyła srebro. Polka po raz drugi w karierze została wicemistrzynią olimpijską w kolarstwie górskim, na trasie w Rio de Janeiro przegrywając tylko ze Szwedką Jenny Rissveds. Tym większy szacunek, że nasza reprezentantka, po raz kolejny nie zawiodła na najważniejszej imprezie. Może być z siebie dumna, tak jak zresztą my jesteśmy z niej!

Wielką klasę pokazała w finale biegu na 800 metrów Joanna Jóźwik. Polka poprawiła rekord życiowy o blisko sekundę i jest to najlepszy rezultat uzyskany przez Europejkę od 2011 roku. To wszystko wystarczyło do zajęcia piątego miejsca. Zawodniczka po biegu nie kryła rozczarowania i rzuciła tylko do dziennikarzy: „Wstrzyknę sobie trochę testosteronu i też będę tak szybko biegać jak rywalki”. Coś w tym jest, dla nas jesteś jednak bohaterką! Wielkie brawa!

Joanna-Jozwik-laczy-nas-pasja

Bardzo rozżalona opuszczała Stadion Olimpijski Kamila Lićwinko. Zawodniczka posiadała przed konkursem skoku wzwyż trzeci rezultat na światowych listach, a w samych zawodach jednak zawiodła i zakończyła je dopiero na 9 pozycji.

Dzisiaj najważniejszym wydarzeniem jest bez wątpienia mecz o brązowy medal piłkarzy ręcznych. Polacy zagrają przeciwko Niemcom. Na tym turnieju już rywalizowaliśmy z naszymi zachodnimi sąsiadami i niestety doznaliśmy porażki.

Trzeba będzie w tym spotkaniu wspiąć się na absolutne wyżyny swoich umiejętności. Tym bardziej, że rywal będzie podrażniony, ze względu na to, że przegrali wejście do finału w ostatnich sekundach meczu z Francją.  Dla wielu z naszych zawodników to „mecz życia”.

Trener Tałant Dujszebajew ma świadomość tego, że nie można myśleć o przegranym półfinale, tylko trzeba się skupić na meczu o brązowy medal: „Musimy jak najszybciej zapomnieć o meczu z Duńczykami, bo za ponad 30 godzin będziemy walczyli o brązowy medal. Jeżeli będziemy rozpamiętywać tę porażkę i płakać, to nie będziemy mieli szans z Niemcami. Przeanalizujemy błędy, jakie popełniliśmy w meczu grupowym z Niemcami i zastanowimy się, co możemy zrobić lepiej, abyśmy w niedzielę byli szczęśliwi”.

 

dujszebajew-laczy-nas-pasja

Spotkanie rozgrywane jest o 15:30 czasu polskiego, dlatego nikt nie może narzekać na niedogodności związane z porą meczu. Panowie wzbijcie się na najwyższy sportowy poziom na jaki was stać i przejdźcie do historii!

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem