Igrzyska w Rio: Genialny Majka, dzisiaj siatkarze i ręczni!

Booom! Co to był za pierwszy dzień startów na Igrzyskach! To jest rzeczywiście wyjątkowa impreza, nie tylko ze względu na najwyższy z możliwych poziom sportowy czy emocje jakie generuje. Dzięki niej, przeciętny kibic może poznać najróżniejsze dyscypliny sportowe. Strzelectwo, szermierka, pływanie, judo, boks, tenis, siatkówka plażowa czy wreszcie kolarstwo. To wszystkie sporty, jakie udało mi

Booom! Co to był za pierwszy dzień startów na Igrzyskach! To jest rzeczywiście wyjątkowa impreza, nie tylko ze względu na najwyższy z możliwych poziom sportowy czy emocje jakie generuje. Dzięki niej, przeciętny kibic może poznać najróżniejsze dyscypliny sportowe.

Strzelectwo, szermierka, pływanie, judo, boks, tenis, siatkówka plażowa czy wreszcie kolarstwo. To wszystkie sporty, jakie udało mi się wczoraj zobaczyć. I naprawdę fajnie to się ogląda. Widać, jak ważna dla tych wszystkich sportowców jest ta impreza.

Od wczoraj Rafał Majka jest na ustach wszystkich Polaków. Brązowy medal dla Polski stał się faktem. To co zrobił ten facet było niesamowite! Pokazał wyjątkowy chart ducha, wolę walki i pokonał na trasie wszystkie swoje słabości. Kolarze rywalizowali w potwornym upale, na trasie, która liczyła niespełna 300 kilometrów. Jej przejechanie zajęło ponad 6 godzin!

Tak pierwszy polski medalista wspomina końcówkę wyścigu: „Przeżegnałem się przed ostatnim zjazdem i to chyba mi pomogło. Łapały mnie skurcze, dałem z siebie wszystko. Nie pamiętam, kiedy był ostatni medal na szosie… W 1988 roku? No to ja się jeszcze nie urodziłem. Ja się cieszę. Moja pierwsza olimpiada i od razu brązowy medal” – radował się.

Niestety muszę wspomnieć o Agnieszce Radwańskiej. Krakowianka odpadła z Chinką, która plasuje się na 64. miejscu w światowym rankingu. Ja wiem, ze kłopoty z przylotem, zmęczenie, przeziębienie, aklimatyzacja itd. Nie do przyjęcia jednak jest taki występ Polki. W porównaniu do Majki, który przez ponad 6 godzin wypruwał sobie żyły, żeby zdobyć medal dla kraju, u naszej zawodniczki tej woli walki, po raz kolejny na Igrzyskach zabrakło.

 

radwanska-porazka-rio-laczy-nas-pasja

Nie ma jednak co tracić czasu na wczorajsze wydarzenia, bo Igrzyska rozpędziły się na dobre! Dzisiaj między innymi grają nasi siatkarze i piłkarze ręczni. Będzie się działo!

Ci pierwsi zmierzą się z Egiptem. Jest to teoretycznie najsłabsza drużyna w „polskiej” grupie. Oczywiście gracze z Afryki potrafią grać na dobrym poziomie, co nie zmienia faktu, że zwycięstwo „naszych” jest w tym meczu obowiązkiem.

Piłkarze ręczni zagrają z gospodarzami turnieju – Brazylią. Pomimo tego, że kibice na hali będą wspierać głównie naszych rywali, to podobnie jak w przypadku siatkarzy, zwycięstwo to obowiązek. Z grupy, w której znajduje się 6 drużyn, do następnej fazy przechodzą aż 4. Dlatego dzisiejsza wygrana wprowadziła by już duży spokój w polskiej ekipie.

Poza tym, w pływaniu wystartuje dzisiaj aż ósemka reprezentantów Polski. Szczególnie mocni w naszej kadrze wydają się być panowie: Radosław Kawęcki i Kacper Majchrzak. Do boju pływacy!

majchrzak-plywanie-laczy-nas-pasja

Śladem Rafała Majki spróbują za to podążyć zawodniczki kolarstwa szosowego Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta. Wszystkie Polki wezmą udział w wyścigu ze startu wspólnego kobiet.

Plamę po wczorajszych tenisowych występach będzie próbował zmazać dzisiaj Jerzy Janowicz. Miejmy nadzieję, że obejdzie się bez rzucania rakietką po korcie i będą tylko gesty radości i zadowolenia.

Nie możemy pominąć również wioślarzy, tenisistów stołowych, siatkarzy plażowych, a także kajakarzy górskich. Polacy do boju!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem