Iga Świątek w finale turnieju w Adelajdzie!

Iga Świątek idzie jak burza przez kolejny turniej z cyklu WTA Series. Dziś w godzinach porannych rozbiła Jil Teichmann 6:3, 6:2 i z łatwością zameldowała się w finale imprezy w Adelajdzie!

Polska zawodniczka zyskała inicjatywę już w czwartym gemie. Przełamała rywalkę i nie oddała już swojej przewagi. Gra gem za gem do końca pierwszej partii wystarczyła do zwycięstwa 6:3. Sytuacja powtórzyła się w drugim secie. Po kilkunastu minutach zaciętej rywalizacji, kiedy Jil Teichmann dotrzymywała kroku, piąta rozgrywka okazała się przełomowa. Iga ponownie przełamała rywalkę i pozbawiając jej nadziei i złudzeń, wygrała trzy gemy do końca.  Całe spotkanie trwało godzinę i 20 minut.

Iga Świątek w całym turnieju w Adelajdzie nie straciła jeszcze seta. Przemknęła przez kolejne rundy jak burza! W finale zagra ze zwyciężczynią pojedynku Belinda Bendic – Cori Gauff.

Iga w piątek po raz trzeci w swojej niedługiej karierze będzie walczyć o pełną pulę w turnieju WTA. W 2019 miała tę okazję po raz pierwszy w Lugano, jednak uległa Polonię Hercog. Wszyscy znają historię z zeszłego sezonu, kiedy sensacyjnie postawiła się największym gwiazdom na kortach Rolanda Garrosa. Teraz w podobnym stylu dominuje turniej w Adelajdzie. Świątek nie ma jeszcze 20 lat. „Jeszcze nikt, nawet Agnieszka Radwańska, na tym etapie kariery nie mógł sobie pozwolić na tak szeroki team jak Iga. przed nią być może pełna dekada startów na najwyższym poziomie” – pisze dziś Przegląd Sportowy. Nie tylko startów, ale wielkich sukcesów! Czego życzymy, poczynając od piątkowego finału w Adelajdzie.

Dzięki zwycięstwu w AO Novak Djoković pobije rekord Rogera Federera!