Iga Świątek przegrywa z Ons Jabeur i żegna się z Wimbledonem

To koniec przygody Igi Świątek z tegorocznym Wimbledonem. Polka przegrała mecz 1/8 finału przeciwko Ons Jabeur wynikiem 1:2 (7:5; 6:1; 6:1) i zakończyła swój udział w turnieju.

W 1/8 finału Wimbledonu Iga Świątek stanęła przed trudnym zadaniem – jej przeciwniczką była Ons Jabeur, która na ten moment zajmuje 24. miejsce w rankingu WTA. Już na początku spotkania Jabeur starała się zdominować Polkę i była bardzo blisko wygrania pierwszego seta. Świątek zaczęła odrabiać wynik przy stanie 3:5 i finalnie wyszła na prowadzenie wynikiem 6:5. Finalnie to 20-latka zgarnęła pierwszego seta i była na dobrej drodze do zwycięstwa w całym meczu.

Zobacz również: Rafael Nadal zrezygnował z igrzysk olimpijskich i Wimbledonu!

Wtedy na wysokie obroty weszła Tunezyjka. Dwa kolejne sety były popisem siły 24. rakiety świata, która swojej rywalce pozwoliła na zdobycie zaledwie dwóch gemów. Mecz zakończył się więc wynikiem 2:1 (7:5; 6:1; 6:1) na korzyść Jabeur. Tunezyjska tenisistka w ćwierćfinale zagra z Aryną Sabalenką. Iga Świątek niestety kończy udział w tym prestiżowym turnieju.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem