IEM Katowice: Pierwszy dzień rozgrywek bez wielkich zaskoczeń

Za nami pierwszy dzień rozgrywek w ramach IEM Katowice 2021. Zmagania rozpoczęła cała grupa A oraz 4 drużyny grupy B. W większości spotkań faworyci nie zawiedli i wygrali swoje spotkania.

Play-iny do IEM Katowice 2021 zakończyły się w środę, a już w czwartek rozpoczęliśmy zmagania w main evencie jednego z najważniejszych turniejów w esportowym kalendarzu. O nagrody z puli w wysokości niespełna miliona dolarów walczy 16 drużyn. W tym roku zawodników nie zobaczymy w katowickim Spodku, gdyż organizatorzy podjęli decyzję o rozegraniu całego turnieju w formie online. Co prawda ESL planował organizację turnieju w studio, jednak te plany spełzły na niczym.

W czwartek rozegrano aż 6 spotkań. O godzinie 12 rozpoczęły się starcia pomiędzy G2 a Team Spirit oraz pomiędzy Gambit a Evil Geniuses. Sporym zaskoczeniem jest zwycięstwo Spirit nad G2, gdyż  to drużyna „NiKo” przystępowała do spotkania jako faworyt. W drugim meczu triumfowało Evil Geniuses, które po połowie pierwszej mapy kontrolowało przebieg całego spotkania.

Zobacz również: IEM Katowice: Play-iny za nami. Znamy komplet uczestników main eventu

W jednym z wieczornych meczów mogliśmy oglądać jednego Polaka – Mateusza „mantuu” Wilczewskiego. Jego drużyna mierzyła się z Vitality, które w swoim składzie posiada najlepszego zawodnika 2021 roku wg. HLTV – „ZywOo”. Mecz pomiędzy Vitality a OG był dość wyrównany, a na drugiej mapie do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. Górą była jednak formacja z Francji.

Bardzo ciekawie zapowiadał się również mecz pomiędzy Team Liquid a FaZe Clan. W FaZe występuje bowiem „Twistzz”, który pod koniec zeszłego roku odszedł z Liquid. W ostatnich dwóch spotkaniach górą była europejska drużyna, jednak czwartkowe spotkanie zostało zdominowane przez Liquid. Amerykanie kontrolowali spotkanie do samego końca i zamknęli je już na drugiej mapie.

W dwóch pozostałych spotkaniach górą były dwie duńskie formacje – Heroic, które pokonało BIG, oraz Astralis, które było lepsze od mousesports.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem