IEM Katowice: Gwiazdy czy Niedźwiedzie – kto wygra w wielkim finale?

Stało się! Wszyscy fani CS:GO zastanawiali się, czy spełni się sen kibiców ze strefy CIS o wielkim finale IEM Katowice rozgrywanym między zespołami z tego regionu. Odpowiedzialność spadała na barki Virtus.pro, którzy musieli pokonać reprezentantów „reszty świata” - Team Liquid. Tak się wydarzyło, ale teraz rodzi się kolejne pytanie. Kto sięgnie po końcowy triumf? Gwiazdy Gambitu czy Niedźwiedzie?

Nie wiemy, kto wygra wielki finał turnieju IEM Katowice 2021. Jedno jest jednak pewne – czyjaś zwycięska seria w końcu upadnie. I Gambit Gaming i Virtus.pro mają na swoim koncie po pięć wygranych z rzędu. Co ciekawe, jedni i drudzy stracili w tym czasie zaledwie po jednej mapie. Jeszcze bardziej zabawnym zbiegiem okoliczności, jedni i drudzy przeciwko Duńczykom. „Niedźwiedzie” dały się raz upolować Astralis, a Gambit padł pod naporem Heroic.

Trudno nie mieć wrażenia, że to wymarzony finał dla kibiców esportu. Dwie rozpędzone lokomotywy staną do wyścigu o szybsze zdobycie trzech map. Niewykluczone, że czeka nas wielogodzinny pojedynek. Ostatni raz VP i Gambit spotkały się w ramach rozgrywek Snow Sweet Snow 1. Jeśli scenariusz z tamtego BO3 się powtórzy, będzie naprawdę gorąco!

IEM Katowice: Gambit i Virtus.pro z awansem do wielkiego finału!

Na początku lutego górą był zespół Gambit Gaming. Wynik na kolejnych mapach pokazuje wszystko o tym meczu. Pierwszą mapę, de_overpass, wygrała rosyjska formacja. Rezultat? 16:13 po świetnym come-backu w ich wykonaniu. Virtus.pro odegrało się na de_dust2 po… dwóch dogrywkach! Ostatecznie „Niedźwiedzie” wygrały 22:19! Decydująca mapa zamknęła się w 27 rundach na korzyść Gambit (16:11).

Możliwe, że w wielkim finale IEM Katowice 2021 zobaczymy nawet pięć map! Kurs NOBLEBET na takie zdarzenie wynosi aż 2.55! Minimalnym faworytem spotkania zdaniem bukmacherów ma być jednak Virtus.pro. Kursy oscylują jednak na granicy 50% szans dla obu ekip z minimalnym wskazaniem na „Niedźwiedzie”!

Jedni i drudzy pokonywali ostatnio faworyzowanych przeciwników. Gambit rozprawił się z Natus Vincere, a Virtus.pro pokonało po trzymapowym pojedynku Astralis. Jedno jest pewne – będzie gorąco!

Finał IEM Katowice 2021 Gambit – Virtus.pro odbędzie się już w niedzielę, 28 lutego. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 15:00! Zwycięzcy spotkania zgarną nagrodę w wysokości 400 tysięcy dolarów. Format meczu to rywalizacja BO5 – wygrywa najlepszy na pięciu mapach. By triumfować trzeba sięgnąć po trzy mapy!

FINAŁ IEM KATOWICE 2021 MOŻNA OBSTAWIAĆ U LEGALNEGO BUKMACHERA NOBLEBET!

Fot. Twitter/ IEM Katowice

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem