IEM Katowice: Gambit i Virtus.pro z awansem do wielkiego finału!

W sobotę rozegrane zostały półfinały IEM Katowice 2021. Zwycięzcy obu spotkań - Gambit oraz Virtus.pro - spotkają się ze sobą w wielkim finale.

W półfinałach IEM Katowice 2021 wystąpiły 4 drużyny, z czego 3 są reprezentantami regionu CIS. Wschód w tym turnieju zafundował całej reszcie pokaz siły – ekipy z tego regionu eliminowały takie formacje jak Astralis czy Vitality. Jedyną ekipą z Europy i obu Ameryk było Team Liquid, które w meczu 1/2 finału podejmowało Virtus.pro.

Zobacz również: Oficjalnie: Nathan „NBK-” Schmitt przesunięty na ławkę rezerwowych

Faworytem tego spotkania było Virtus.pro, które wczoraj pokonało Astralis. Trzeba przyznać, że spotkanie pomiędzy VP a Liquid było popisem dwóch zawodników „Niedźwiedzi” – Mareksa „YEKINDARA” Galinskisa i Dzhamiego „JAME” Aliego. Ten pierwszy zakończył mecz z ratingiem 1.50, a drugi z ratingiem 1.59. Ich świetna forma była głównym powodem zwycięstwa VP wynikiem 2:0 (16:9 de_dust2; 16:12 de_mirage).

W meczu pomiędzy Gambit a Spirit również ujrzeliśmy tylko dwie mapy. Na de_overpass obie ekipy wymieniały się punkt za punkt, jednak to Gambit przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po przejściu na kolejną odsłonę – de_inferno – było jednak całkiem inaczej. „sh1ro” i spółka wypracowali sobie 9-cio punktowe prowadzenie, jednak po zamianie stron coś się zacięło. Spirit wygrało kilka rund, jednak finalnie inferno zakończyło się wynikiem 16:10, a całe spotkanie wynikiem 2:0 dla Gambit.

Finał IEM Katowice 2021 odbędzie się już jutro. Mecz rozpocznie się o godzinie 16 i rozegrany zostanie w formacie BO5. Zwycięzcy spotkania zgarną nagrodę w wysokości 400 tysięcy dolarów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem