IEM Katowice: „Biała Gwiazda” błyszczała, ale tylko momentami. Porażka z Virtus.pro na start

Ależ brakowało nam polskich zespołów w turniejach IEM Katowice. W rundach play-in mierzy się reprezentant ESL Mistrzostw Polski, Wisła All in! Games Kraków. Niestety, już na sam start „Biała Gwiazda” otrzymała poważnego przeciwnika – piątą ekipę świata, Virtus.pro. W pierwszej rundzie Biało-czerwona ekipa mierzyła się na mapie de_inferno.

Te emocje, to szaleństwo byłoby jeszcze większe, gdyby nie pandemia koronawirusa i na arenie mogłoby pojawić się chociaż kilkaset osób, które niosłyby „SZPERA” i spółkę swoim szalonym dopingiem. Bo choć pojawiały się ogromne problemy, to Wisła Kraków wstydu nie przyniosła. Co więcej, ekipa ze strefy CIS miała ogromne problemy i długimi momentami musiała drżeć o wynik!

„Biała Gwiazda” mecz rozpoczęła znakomicie. Pistoletówka trafiła na ich konto, choć „buster” próbował pokrzyżować plany naszej ekipy. Kazach dobrze ustawiony na bombsite powoli klikał kolejne głowy. Łącznie zdobył ich aż cztery i tylko dzięki przytomności umysłu „ponczka” udało się wyjść na prowadzenie. Wisła wygrała też drugą rundę i tylko odrobina pecha i brak czasu sprawiło, że po chwili zamiast 4:0 dla Polaków było 2:2.

Virtus.pro rozpoczęło swój koncert i do przerwy oddali zaledwie tylko… dwie rundy. Wydawało się, że sprawa wyniku meczu została już rozstrzygnięta. Zwłaszcza, że druga pistoletówka padła łupem Virtus.pro. Polacy pokazali lwi pazur i, jak to gwiazda, zaczęli błyszczeć na mapie. Wygrany force-buy dał nadzieje!

Wisła Kraków wygrała łącznie sześć kolejnych rund i zmniejszyła straty do 12:10. Nadzieje powróciły, ale „Niedźwiedzie” wrzuciły wyższy bieg i zakończyły spotkanie na swoją korzyść 16:10. Próba powolnej gry zdecydowanie nie przynosiła żadnych efektów. Polacy nie odpadają jednak z turnieju promocyjnego do IEM Katowice! Na środę 17 lutego, na godzinę 12:00 zaplanowano mecz w dolnej drabince.

„Biała Gwiazda” w formacie BO3 (lepszy na trzech mapach) zmierzy się z Teamem Complexity, który w pierwszej rundzie przegrał z Ninjas in Pyjamas 16:7.

fot. Instagram / Grzegorz „SZPERO” Dziamałek

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem