Hubert Hurkacz ograł Rogera Federera w ćwierćfinale Wimbledonu!

Co za spotkanie w wykonaniu Hurkacza! Polski tenisista ograł Rogera Federera wynikiem 3:0 (6:3; 7:6; 6:0) i to właśnie on zagra w półfinale tegorocznego Wimbledonu.

W środę Hubert Hurkacz stanął przed jednym z najtrudniejszych spotkań w swojej karierze. Po zwycięstwie w 1/8 finału z drugą rakietą świata, Daniiłem Miedwiediewem, Polak podejmował „Króla Trawy” – Rogera Federera. Szwajcar to jeden z najlepszych tenisistów w historii, a na swoim koncie ma 8 tytułów najlepszego zawodnika Wimbledonu. Spotkanie było rozgrywane na korcie centralnym, więc patrzył na nie praktycznie cały tenisowy świat.

Hurkacz próbował narzucać swoje tempo już od samego początku. 24-latek mógł przełamać swojego przeciwnika już w 4. gemie, jednak ta sztuka udała się w gemie numer 6. Po wyjściu na prowadzenie wynikiem 4:2 Polak był bardzo skuteczny i domknął pierwszego seta wynikiem 6:4. Po krótkiej przerwie wróciliśmy na kort, aby rozpocząć drugiego seta. Jego początek należał jednak do Federera, który wypracował sobie trzygemową przewagę. Hurkacz rozpoczął jednak odrabianie strat, doprowadził do remisu, a później do tie-breaka. Tie-breaka, w którym zachował więcej zimnej krwi, co pozwoliło na wygranie drugiego seta. W trzeciej odsłonie wrocławianin kompletnie zdominował „Króla Trawy”, który nie miał żadnej odpowiedzi na zagrania Polaka, a wynik 6:0 mówi o tym wszystko.

Zwycięstwo Huberta Hurkacza oznacza, że to właśnie on zagra o finał Wimbledonu. Jego przeciwnikiem będzie Matteo Berrettini lub Felix Auger-Aliassime.