Hokej: Wielki hokej znowu zagości w Krakowie!

Dla hokeistów Comarch Cracovii to już jest wyjątkowy rok. Na 110-lecie klubu wywalczyli tytuł najlepszej drużyny w kraju, a już za miesiąc zadebiutują, jako pierwszy polski zespół, w prestiżowych rozgrywkach Champions Hockey League. Jest to wydarzenie absolutnie historyczne, bo po raz pierwszy polski zespół zagra w hokejowej Lidze Mistrzów, tym razem jednak dzięki dzikiej karcie.

Dla hokeistów Comarch Cracovii to już jest wyjątkowy rok. Na 110-lecie klubu wywalczyli tytuł najlepszej drużyny w kraju, a już za miesiąc zadebiutują, jako pierwszy polski zespół, w prestiżowych rozgrywkach Champions Hockey League.

Jest to wydarzenie absolutnie historyczne, bo po raz pierwszy polski zespół zagra w hokejowej Lidze Mistrzów, tym razem jednak dzięki dzikiej karcie. Wiemy jednak, że w przyszłym sezonie udział w niej zagwarantowany będzie miał mistrz naszego kraju.

O tym, jak wielkiej rangi będzie to wydarzenie, niech świadczy fakt, że swoje mecze grupowe krakowscy hokeiści rozegrają w największej w Polsce hali widowiskowo-sportowej, imponującej Tauron Arenie Kraków.

Hala może pomieścić piętnaście tysięcy widzów i jesteśmy pewni, że zapełni się do ostatniego miejsca. Do tej pory była ona gospodarzem dwóch dużych hokejowych imprez – finałowego turnieju Pucharu Polski oraz Mistrzostw Świata Dywizji 1A.

W fazie grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów swoje mecze rozegra czterdzieści osiem drużyn, które podzielone zostały na szesnaście grup. Hokeiści Cracovii trafili po losowaniu do grupy O wraz z wicemistrzem czeskiej ekstraligi, Spartą Praga oraz Färjestad Karlstad, ćwierćfinalistą mistrzostw Szwecji.

cracovia-hokej-laczy-nas-pasja

Każda z drużyn rozegra między sobą mecz i rewanż, a z każdej grupy do dalszej fazy rozgrywek awansują dwa najlepsze zespoły. Swoje pierwsze mecze krakowianie rozegrają pod Wawelem, najpierw, siedemnastego sierpnia, podejmą Spartę, a dwa dni później podopieczni trenera Rudolfa Rohacka zmierzą się ze Szwedami.

Na co dzień hokeiści Cracovii rozgrywają swoje spotkania w hali przy ulicy Siedleckiego, ale biorąc pod uwagę wagę tego wydarzenia, wielkie wsparcie przy organizacji meczów Hokejowej Ligi Mistrzów otrzymają oni od władz miasta Krakowa.

Zdecydowały one, że pokryją opłaty za wynajęcie hali na oba mecze, co wiąże się z kosztem około czterystu tysięcy złotych oraz wezmą na siebie opłaty za przygotowanie lodowej nawierzchni, czyli kolejne trzysta pięćdziesiąt tysięcy.

Dla zawodników krakowskiego klubu będzie to niesamowita okazja na sprawdzenie swoich umiejętności w konfrontacji z drużynami ze ścisłego europejskiego topu. Jak sami przyznają, żaden z nich nie występował nigdy na tak wysokim ligowym poziomie, a zespoły z Czech i Szwecji porównują do piłkarskich drużyn Realu czy Barcelony.

cracovia-hokej-na-lodzie-laczy-nas-pasja

Hokeiści Comarch Cracovii przygotowania do rozgrywek Hokejowej Ligi Mistrzów rozpoczęli już w tym tygodniu, a trener Rohacek nie ukrywa, że szansy dla swojego zespołu upatruje w tym, że dla rywali, zarówno tych z Czech jak i Szwecji, te mecze nie będą najważniejszymi w sezonie, on z kolei może wypracować szczyt formy u swoich podopiecznych właśnie na te dwa pierwsze spotkania.

Jako, że Mistrz Polski jest debiutantem w tych rozgrywkach, nie ciąży na nim zbyt wielka presja wyniku. Mamy więc nadzieję, że kibice w pękającej zapewne w szwach krakowskiej Tauron Arenie zobaczą po prostu kawał dobrego hokeja.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem