Hit transferowy! Napastnik z 18 golami w Premier League zagra w Polsce!

Wydawało się, że po sprowadzeniu Bartosza Slisza za ponad 1,5 mln euro do Legii, nic ciekawszego już tej zimy się transferowo w Ekstraklasie nie zdarzy. A jednak! O ile Slisz to w głównej mierze potencjał i przyszłość, za moment na polskie boiska trafi zawodnik z niezwykle ciekawą przeszłością! Autorem tej transakcji... Górnik Zabrze.

Już w poniedziałek w Zabrzu testy medyczne ma przejść 30-letni senegalski napastnik: Diafra Sakho. Jak poinformował Przegląd Sportowy, to na dziś główny kandydat do zastąpienia Igora Angulo, który odejdzie po sezonie. Zabrzanie ściągają kolejnego doświadczonego snajpera z przeszłością – przy czym w przypadku Sakho jest ona jeszcze bogatsza.

Mówimy o 13-krotnym reprezentancie Senegalu, który zdobył 18 bramek na boiskach angielskiej Premier League! Zagrał, wprawdzie tylko 4 minuty, ale na mundialu w Rosji, gdzie Senegal brutalnie odprawił nas w grupie.

Gdyby podobny transfer wykonywała Legia, można byłoby się zastanawiać – czy wypali, czy to właściwy wybór. Po Górniku, z całym należnym szacunkiem, nie spodziewaliśmy się pozyskania zawodnika z tak bogatym CV. 62 występy w Premier League w barwach West Hamu. Ostatni gol – w grudniu 2017 roku, przeciwko Stoke City.

Podkreślmy to mocno: Diafra Sakho jeszcze dwa lata temu przechodził do francuskiego Rennes, kosztując Francuzów 10 milionów euro! W poniedziałek zamelduje się w Górniku i będzie walczył o zabrzańskie koguty od sympatycznego pana Stanisława!

Zapytacie: czy jest jakiś haczyk?

Oczywiście, natomiast przy piłkarzu tego formatu, nie jest on wciąż dyskwalifikujący. Od początku obecnego sezonu Senegalczyk pozostawał poza kadrą Rennes, a następnie bez klubu. W zeszłym rozegrał 20 spotkań na wypożyczeniu do tureckiego Bursasporu. Co jakiś czas przytrafiały mu się urazy. Jego kariera ewidentnie zwolniła. Natomiast wciąż jest piłkarzem, na którego z wielką ciekawością rzucimy okiem, a Górnika należy wyłącznie pochwalić za podjęcie próby sprowadzenia go!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem