Hit internetu! Pierwszy skok Adama Małysza podczas Pucharu Świata w Zakopanem (video)

Ponad 23 lata mijają już od debiutanckiego występu Adama Małysza na skoczni w Zakopanem. Historyczne nagranie tamtego konkursu właśnie odkurzyła Telewizja Polska.

Pierwszy raz w Pucharze Świata na Wielkiej Krokwi. Rok 1996, styczeń. 18-letni Adam Małysz w różowym kombinezonie, jeszcze bez charakterystycznych wąsów. Pół dekady przed”małyszomanią” i tym jak po raz pierwszy wygrał w Zakopanem, oklaskiwany przez kilkadziesiąt, kto wie czy nie sto tysięcy kibiców zgromadzonych pod skocznią.

Małysz zajął w tym konkursie wysokie dziewiąte miejsce. Dzień później był szósty. Triumfowali ówcześni dominatorzy świata skoków: Primoz Peterka i Andreas Goldberger.

https://twitter.com/sport_tvppl/status/1203207513505558528?s=20

Nie byliśmy bynajmniej potęgą tej dyscypliny. W klasyfikacji narodów zajęliśmy dopiero dziewiątą lokatę, za Czechami i Szwajcarami. Pojedyncze punktu w Pucharze Świata, poza Małyszem, zdobywali jeszcze Wojciech Skupień czy Robert Mateja.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem