Hertha i PZPN pokłóciły się o Krzysztofa Piątka!

Jerzy Brzęczek przed meczami z Holandią i Bośnią ma do dyspozycji dwóch napastników. Gdyby tego było mało, Hertha Berlin chciała wykluczyć z drugiego z tych spotkań Krzysztofa Piątka. Jak informuje redaktor Tomasz Włodarczyk, Polski Związek Piłki Nożnej mocno starł się z Niemcami.

W dobie pandemii, kluby mają prawo odmówić przyjazdu piłkarza na zgrupowanie, jeśli miałoby ono wiązać się z obowiązkiem przejścia kwarantanny po powrocie do klubu. To sytuacja o tyle skomplikowana, że nie reguluje jej UEFA czy federacje krajowe, ale przepisy poszczególnych państw. Krzysztof Piątek bez przeszkód przyleciał na zgrupowanie kadry, poleciał również do Amsterdamu na mecz z Holendrami – i tutaj Hertha nie miała zastrzeżeń. Niemcy chcieli jednak zablokować występ swojego piłkarza w drugim ze spotkań – z Bośnią. Powoływali się na lokalne restrykcje dotyczące kwarantanny dla ludzi, którzy przebywali w tym kraju PZPN toczył z klubem długą mailową dyskusję, argumentując, że Piątek przebywa w ścisłym reżimie sanitarnym. Po meczu wróci do Polski i stamtąd zostanie mu zorganizowany specjalny transport, co pozwoli uniknąć izolacji.

Jak informuje Tomasz Włodarczyk, Hertha tak bardzo nie dawała za wygraną, że zgłosiła temat do FIFA. Jej przedstawiciel dzwonił do związku, by wyjaśnić wątpliwości!

Według informacji serwisu meczyki.pl, Polski Związek Piłki Nożnej nie dał za wygraną. Stoi na stanowisku, że żądania klubu są bezzasadne i Piątek powinien być do dyspozycji selekcjonera na drugie ze spotkań Ligi Narodów. Niemcy argumentowali, że wylot do Sarajewa może wykluczyć napastnika z meczu Pucharu Niemiec z Eintrachtem Brunszwik, który czeka Herthę już 11 września. Sam piłkarz miał wyrazić chęć pozostania z drużyną i walki o skład. Zwłaszcza w sytuacji, gdy na zgrupowaniu nieobecny jest Robert Lewandowski. Pierwsze doniesienia wskazują, że mecz z Holandią zacznie na ławce, ale z pewnością będzie Brzęczkowi potrzebny.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na Holandię w Lidze Narodów!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem