Henryk Kasperczak gotowy pomóc reprezentacji?! Jednoznaczna deklaracja

Henryk Kasperczak to jeden z niewielu polskich trenerów z sukcesami, którym w przeszłości prowadzenie reprezentacji Polski w sposób niewytłumaczalny przeszło koło nosa. 76-latek w rozmowie z "Super Expressem" deklaruje, że jego głowa ciągle nieźle pracuje, zatem gdyby Cezary Kulesza zechciał zadzwonić - mogłaby to być owocna rozmowa.

Henryk Kasperczak posiada bardzo duże doświadczenie trenerskie. Na początku XXI wieku z sukcesami prowadził Wisłę Kraków. Nie bez znaczenia jest także fakt, że przez lata pracował w roli selekcjonera na kontynencie afrykańskim. Wyrobił tam sobie dużą markę, jako opiekun kadr Wybrzeża Kości Słoniowej, Mali, Maroka, Tunezji czy Senegalu. Mimo tego, nigdy nie dostał szansy pracy z reprezentacją Polski. Jeden z jego byłych podopiecznych – Kamil Kosowski nazwał to w niedawnym felietonie dla „Przeglądu Sportowego” jednym z największych zaniedbań w polskiej piłce. Zasugerował wręcz, że Kasperczak, obudowany odpowiednim sztabem i wsparty mocnym asystentem, wciąż mógłby być rozwiązaniem dla kadry.

Trudno dzisiaj w to wierzyć, wszak od kilku lat nie pracuje aktywnie w zawodzie. Ma 76 lat, a Cezary Kulesza jasno wypowiedział się, że spogląda na rynki zagraniczne. Mimo tego, Henryk Kasperczak w rozmowie z Super Expressem dał wyraźny sygnał, że w jego mniemaniu… nie jest jeszcze za późno.

Jestem dyspozycyjny, znam zadania i specyfikę pracy selekcjonera, ale wszystko jest kwestią rozmów i porozumienia się dla dobra polskiej piłki, bo temat jest ważny (…) Głowa wciąż dobrze pracuje i jestem cały czas ambitny

Henryk Kasperczak mówi dalej:  Dziękuję, że są ludzie, którzy myślą o mnie, ale nie do nich będą należały decyzja ani rozwinięcie tego tematu, lecz od prezesa PZPN. Gdyby miał taki pomysł, to mógłby zadzwonić, ale widocznie ma swoich kandydatów. Ja nie chcę się narzucać nikomu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem