Henk ten Cate nowym selekcjonerem Holandii? Federacja zapytała o zdanie… piłkarzy

Rada drużyny reprezentacji Holandii, złożona z takich piłkarzy jak Virgil van Dijk, Daley Blind, Matthijs De Ligt, Kevin Strootman i Ryan Babel, została poproszona o... wytypowanie kandydata na nowego selekcjonera! Zawodnicy wskazali Henka ten Cate.

Po odejściu Ronalda Koemana do FC Barcelony, obowiązki tymczasowego selekcjonera przejął jego dotychczasowy asystent Dwight Lodeweges. Już na wstępie ogłosił, że Holendrzy pod jego wodzą będą grać tak samo jak w czasach Koemana. Stawia na całkowitą kontynuację projektu, wszak uczestniczył w nim i współdecydował o jego kształcie od wielu miesięcy. Lodeweges, przy zachowaniu wszelkich proporcji, prawdopodobnie nie stanie się jednak drugim Hansi Flickiem. Nie będzie miał okazji wykorzystać danej mu szansy i zostanie szybko zastąpiony selekcjonerem docelowym. Holenderska federacja przyjęła nietypowy model działania i o pomoc w wytypowaniu właściwego kandydata poprosiła samych piłkarzy.

Rada drużyny reprezentacji Holandii wyraziła opinię, że chciałaby pracować z Henkiem ten Cate.

65-letni szkoleniowiec przez ostatnie lata pracował w krajach arabskich. Był kolejno opiekunem dwóch klubów zlokalizowanych w Abu Dhabi: Al Jaziry i Al Wahda, a ostatnio Al-Ittihad Jeddah w Arabii Saudyjskiej. Jako potencjalny selekcjoner Holendrów był wymieniany jeszcze w 2017 roku, nim po raz trzeci w tej roli zatrudniono Dicka Advocaata. Jego kadencja zakończyła się bardzo szybko, niechlubnym brakiem kwalifikacji na mistrzostwa świata.

Henk ten Cate w międzyczasie zdążył już ogłosić zakończenie szkoleniowej kariery, po czym jednak odwiesił ją, skuszony propozycją z Zatoki Perskiej. Najbliższe tygodnie, a może i dni, pokażą czy niespodziewanie nie otrzyma nagle nominacji na selekcjonera kadry Oranje.

Memphis Depay krytycznie o grze Polaków

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem