Hamilton tłumaczy swoją decyzję. „Osiągnąłem to, na czym mi zależało.”

Nie milkną echa po podpisaniu nowego kontraktu przez Hamiltona. Brytyjski kierowca zabrał w głos w sprawie i zdradził dlaczego przedłużył umowę tylko o rok.

Negocjacje pomiędzy Hamiltonem a Mercedesem były bardzo długie i burzliwe. Umowa obecnego mistrza świata w Formule 1 wygasła wraz zakończeniem sezonu, więc przez kilka tygodni Brytyjczyk nie był związany z żadną ekipą. Według doniesień długość negocjacji była warunkowana żądaniami finansowymi mistrza oraz zapisami, które chciał zawrzeć w nowej umowie.

Zobacz również: Niemiecki dziennikarz ostro o Żyle. Nazwał polskiego mistrza „klaunem”!

Hamilton zabrał głos w sprawie w ten poniedziałek, na prezentacji Mercedesa. Podczas konferencji, która miała miejsce po prezentacji, powiedział czym motywował się przy podpisywaniu umowy.

Jestem w szczęśliwej sytuacji, w której osiągnąłem większość rzeczy, na których mi zależało. Dlatego nie ma potrzeby, by planować na wiele lat do przodu. Żyjemy w dość nietypowych czasach i chciałem rocznej umowy. Zawsze możemy porozmawiać o dalszej współpracy. W zeszłym roku pojawił się temat równości, tolerancji. Sporo się o tym mówiło. Chcemy w tym sezonie realnie dążyć do różnorodności, tak aby podjęte zostały konkretne działania. To sedno moich starań. Co nie zmienia faktu, że Mercedes jest w F1 po to, by wygrywać – zdradził brytyjski kierowca podczas konferencji

Lewis Hamilton to siedmiokrotny mistrz Formuły 1. W zeszłym sezonie wyrównał rekord Michaela Schumachera w zdobytych tytułach oraz pobił rekord wygranych wyścigów (również należący do Schumachera).

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem