Håland wyklucza przedłużenie kontraktu z Borussią Dortmund

Mimo, że Borrusia Dortmund próbuje robić wszystko, aby przedłużyć kontrakt z Erlingiem Hålandem, to ten nie chce złożyć podpisu pod nową umową. Norweg miał już nawet wykluczyć możliwość zostania na Signal Iduna Park.

Kilka dni temu niemiecką prasę obiegła informacja o propozycji nowego kontraktu dla Erlinga Brauta Hålanda. BVB miało zaoferować Norwegowi pensję na poziomie 15 milionów euro, co uczyniłoby go najlepiej zarabiającym piłkarzem w historii klubu. Sam piłkarz wraz ze swoim agentem, Mino Raiolą, chcą jednak, aby 21-latek zmienił otoczenie. Napastnik liczy bowiem na zarobki rzędu nawet 50 milionów euro za sezon.

Zobacz również: BVB kusi Haalanda najbardziej lukratywnym kontraktem w historii klubu

Hålanda chce odejść z BVB już tego lata. Według jednego z zapisów w kontrakcie po zakończeniu kampanii 2021/2022 snajper będzie mógł opuścić drużynę po znacznie niższej klauzuli wykupu, niż rok wcześniej. Mówiło się, że ekipa z Signal Iduna Park chce zarobić na reprezentancie Norwegii około 200 milionów euro, jednak przez wcześniej wspomniany zapis transakcja może zamknąć się w kwocie ponad dwa razy niższej. Wśród zainteresowanych pozyskaniem gwiazdy z Dortmundu wymienia się między innymi Manchester City, Manchester United oraz Real Madryt.

Bonus do 1650 PLN na start
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.
Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem