Gwiazdy La Liga w tarapatach. Zdradziło ich jedno zdjęcie…

Rozgrywki La Liga mają szansę wrócić już w połowie czerwca! Hiszpański rząd dał zielone światło dla odmrożenia gospodarki, międzynarodowej turystyki i sportu. Wielu piłkarzy protestuje. Twierdzą, że obawiają się grania. W tym samym czasie nie obawiają się… dobrej zabawy.

Co jakiś czas media piszące o Primera Division alarmują, że jakiś piłkarz czy trener naruszył zasady izolacji w czasie pandemii. Najświeższe przypadki dotyczą Zinedine Zidane’a (zakaz opuszczania miasta bez ważnej przyczyny) oraz czwórki graczy Sevilli FC, którzy tego naruszenia dokonali w sposób szczególnie spektakularny. Historia wypłynęła do mediów przez bezmyślność partnerki Evera Banegi, która swoją aktywnością podzieliła się w mediach społecznościowych. Opublikowała zdjęcia, na których w iście plażowym nastroju, bawią się między innymi Ever Banega, Lucas Ocampos, Luuk de Jong i Franco Vazquez. W ogrodowej imprezie uczestniczy łącznie 12 osób, w większości związanych z Sevillą FC.

Czy to kogoś szokuje? Niekoniecznie. Więcej niż pewne, że znaczna część piłkarzy nie przestrzega ściśle izolacji społecznej. Nie współgra to jednak z ich obawami o powrót do gry czy też z niechęcią skoszarowania się przed powrotem La Liga w hotelach.

https://twitter.com/J_Krecidlo/status/1264582325511356417

Ilekroć w Primera Division toczy się dyskusja o powrocie rozgrywek, gdzieś bokiem wypływa temat związków zawodowych piłkarzy, którzy bronią interesu swojego środowiska. Historia jak ta, dotycząca graczy Sevilli, bynajmniej nie pomaga im w negocjowaniu lepszych warunków powrotu i nie uwiarygadnia gwarancji bezpieczeństwa, jakich często oczekują. Jak widać, sami potrafią o nie zadbać podczas imprez w ogrodzie. To będą umieli też zadbać na boisku piłkarskim.

Piłkarz Sevilli – Suso, którego koledzy tak dobrze się bawią, mówi: „granie, gdy ryzyko zakażenia wynosi choćby jeden procent, to absolutne szaleństwo!”

Podkreśla, że chciałby wrócić na boisko, ale nie przy możliwości zakażenia koronawirusem. „Nie chodzi o to, że jesteśmy obecnie na trzecim miejscu w tabeli. Bez cienia wątpliwości bylibyśmy w stanie utrzymać tę pozycję, gdybyśmy wrócili do gry. Chciałbym znów zagrać, jak każdy piłkarz, ale nie za wszelką cenę” – mówił, cytowany przez Sport.pl. Hiszpania jest niewątpliwie jednym z najmocniej dotkniętych pandemią krajów na świecie. Jednak zgodnie z wytycznymi rządu, planuje powoli wychodzić ze stanu ścisłej izolacji. Już za moment możliwe będą spotkania rodzinne do 10 osób. Otworzą się ogródki restauracji i barów. Pierwszego lipca wróci turystyka międzynarodowa. W międzyczasie też futbol, choć konkretna data wciąż nie jest potwierdzona.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem