Gwiazdy Barcelony i Realu grają w FIFA20 na Twitchu! Wielki turniej w La Liga

Hiszpańskie środowisko piłkarskie udowadnia, że w czasie kryzysu e-sport może być realną alternatywą dla futbolu uprawianego na co dzień. Już dziś wieczorem startuje "La Liga Santander Challenge". Turniej w FIFA20, ale zdecydowanie inny niż wszystkie. Z racji uczestników - wystąpią w nim bowiem zawodowi piłkarze czołowych hiszpańskich zespołów, z Barcą i Realem na czele.

Pomysłodawcą turnieju jest popularny hiszpański YouTuber Ibai Llanos. Przed kilkoma dniami zaproponował, by kluby La Liga wytypowały po jednym piłkarzu chętnym do wzięcia udziału w challenge’u. Odzew był błyskawiczny i zaskakująco pomyślny. Do turnieju w grze FIFA 20 swoich reprezentantów wystawiła każda ekipa Primera Division!

Wirtualne rozgrywki profesjonalnych piłkarzy w mgnieniu oka otrzymały patronat sponsorski Banco Santander oraz hiszpańskiej federacji piłkarskiej. W czwartek odbyło się losowanie turniejowej drabinki, w piątek szybkie eliminacje, tak by już w sobotni wieczór mieć osiem par, które przystąpią do gry w 1/8 finału. Ćwierćfinały, półfinały i finał – w niedzielę.

Spójrzmy tylko na kilka najciekawszych par:

Adnan Januzaj (Sociedad) – Marcos Llorente (Atletico) 2.24 – 5.10 – 2.24
Sergi Roberto (Barcelona) – Edu Esposito (Eibar) 1.63 – 5.70 – 3.35
Jose Martinez (Granada) – Marco Asensjo (Real) 3.40 – 5.50 – 1.57

LV BET wystawia kursy na wszystkie spotkania La Liga Santander Challenge. Tutaj pełna oferta!

Skala wydarzenia może być gigantyczna. Już piątkowe eliminacje zgromadziły na Twitchu 130 tysięcy widzów. W tle odbywa się zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem. Na ten cel zostaną przekazane bowiem wszystkie wpłaty dokonane na streamie.

Kto z grona piłkarzy La Liga okaże się wytrawnym graczem w FIFA 20? Prawdopodobnie po obejrzeniu meczów 1/8 finału będzie można powiedzieć więcej o „skillu” poszczególnych uczestników. Fani Barcelony będą dopingować Sergiego Roberto, sympatycy Realu – Marco Asensjo. Zobaczymy Carlosa Solera, Adnana Januzaja, Borje Iglesiasa czy Sergio Reguilona.

Nie ma Messiego, Pique czy Ramosa – ludzi z okładek popularnej gry, ale wciąż: na skład nie można narzekać.

Mecze zaplanowano na 2 x 9 minut. W przypadku remisu decydować będzie złoty gol.

Zamierzacie śledzić na Twitchu na żywo? A może pokusicie się o wytypowanie zwycięzców?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem