Toni Kroos kończy reprezentacyjną karierę!

02.07.2021
Uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy reprezentacji Niemiec, po dwóch nieudanych turniejach w wykonaniu Die Maanschaft, zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę. Toni Kroos poinformował o decyzji w mediach społecznościowych.

Reprezentacja Niemiec nie wychodząc z grupy zawiodła na mundialu w Rosji, a na trwającym wciąż EURO 2020 również pożegnała się wcześnie, bo już na etapie 1/8 finału. Zmiany jeszcze przed mistrzostwami Europy były nieuniknione, bo na stanowisku selekcjonera Joachima Loewa zastąpi Hansi Flick. Były trener Bayernu Monachium nie będzie miał jednak do dyspozycji jednej z największych gwiazd kadry.

31-letni Toni Kroos poinformował o zakończeniu kariery reprezentacyjnej.

– Już wyjaśniłem wszystko z Hansim, ponieważ chciałem, by mógł planować już kadrę beze mnie. Byliśmy w kontakcie jeszcze przed EURO i powiedział, że chciałby ze mną pracować po turnieju. Myślałem jednak już o odejściu na reprezentacyjną emeryturę w 2018 roku. Wtedy jednak mój syn Leon, a także Jogi Loew przekonali mnie do kontynuowania gry w kadrze. Różnica jest taka, że wtedy miałem 28 lat, a dziś 31. Choć to nie kwestia wieku, a uczuć. Wyjazdy na zgrupowania zajmują wiele czasu, który mógłbym poświęcić rodzinie, zamiast rozmawiać z nimi tylko zdalnie. Poza tym, chciałbym jeszcze przez kilka lat grać na najwyższym poziomie w Realu Madryt – przyznał Kroos w rozmowie z Bildem.

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem