Gwiazda futbolu sensacyjnie zaczyna nową karierę. Oto jak wymiata w… hokeja!

Czy znakomite umiejętności bramkarskie da się przenieść z zielonej murawy na lodowisko i wykorzystać również w hokeju? W przypadku legendy Premier League - która, o ironio, nawet w futbol przez znaczny okres kariery grała w kasku - jest to możliwe. Petr Cech postanowił właśnie zrealizować swoje dziecięce marzenie i rozpocząć „karierę” w nowej dyscyplinie.

Były znakomity golkiper, zawodnik między innymi Arsenalu i Chelsea, pochodzi z czeskiego Pilzna, gdzie tradycje hokejowe są niezwykle silne. Dawno opowiadał w wywiadach, że w dzieciństwie jego umiejętności piłkarskie i hokejowe były właściwie na tym samym poziomie, a o jego futbolowej karierze przesądziły finanse. Dla skromnej rodziny z Pilzna dużo łatwiejszym było wysłać syna na boisko piłkarskie niż wyposażyć go w kosztowny ekwipunek do uprawiania hokeja, do którego również miał wielką pasję. W domu zbudował bramkę z drzwi balkonowych. Gdy raz, we własnej wyobraźni i dziecięcej zabawie, wygrał mistrzostwa świata w hokeju, w euroforii roztrzaskał kijem żyrandol.

– Uwielbiam hokej od najmłodszych lat – mówi. – Kiedy staję w bramce, ćwiczę refleks, czytanie gry, szybkość.

W niedzielę 37-letni Petr Cech, który już w trakcie bramkarskiej kariery miewał niewinne epizody w drugiej ulubionej dyscyplinie, spełnił swoje dziecięce marzenie i zagrał w zupełnie poważnym spotkaniu. Podpisał kontrakt z drużyną Guildford Phoenix występującą w angielskiej National Ice Hockey League. Nikogo nie powinno chyba dziwić, że rekordzista w liczbie czystych kont w Premier League również w hokeju wystąpił w roli bramkarza. I w meczu przeciwko Swindon Wildcats II pozamiatał. Został wybrany zawodnikiem spotkania, obronił dwa rzuty karne, czym wydatnie przyczynił się do zwycięstwa.

https://twitter.com/Sporf/status/1183469832110575616?s=20

Na profesjonalną karierę już się tu nie zanosi, niemniej fani Czecha z zielonych boisk mają teraz mocny powód, by zaprzyjaźnić się z lodowiskiem.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Petr Cech wytłumaczył po niedzielnym spotkaniu, że zamierza oczywiście koncentrować się na swojej „full-time job” w Chelsea, gdzie został dyrektorem technicznym i w zależności od obowiązków w klubie i możliwości czasowych, wspomagać ekipę Guildford Phoenix.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem