Grzegorz Lato popiera Tomasza Hajtę w sprawie… porodu Zielińskiego

Poród syna Maksymiliana, na który to rzekomo zbyt dużo czasu poświęcił Piotr Zieliński, nagle stał się sprawą rangi narodowej. Tomasza Hajtę, który uznał to za „żenadę”, popiera były prezes PZPN Grzegorz Lato. Jego zdaniem, wszystko dało się pogodzić. On też kiedyś nie pojechał... na komunię syna!

Eksperci piłkarscy przekrzykują się, że reprezentacja Polski Paulo Sousy nie zagrała z Rosją w optymalnym składzie – z Kamilem Glikiem, Wojciechem Szczęsnym, Robertem Lewandowskim czy Piotrem Zielińskim. Twierdzą, że nie wiedzą, co Sousa zamierza grać (oby on sam to wiedział, a najlepiej jeszcze piłkarze!), jaki skład wystawić. Mierzi ich ta niepewność. „Za chwilę rozpocznie się turniej. To nie jest czas na eksperymenty” – argumentuje w Przeglądzie Sportowym Grzegorz Lato. Jakby zapomniał, że cały ten projekt z Paulo Sousą jest dziś jednym wielkim eksperymentem. I jeśli nie pozwolimy Portugalczykowi na poznanie piłkarzy tak jak sam to uznaje za słuszne, to pojedzie na Euro wciąż ich nie znając i wystawi tych samych co Brzęczek.

„Zielińskiemu urodził się syn, jego nieobecność była usprawiedliwiona” – zauważa redaktor Antoni Bugajski.

Ale kiedy się urodził? Trzy dni przed meczem? Było dużo czasu, by wrócić do drużyny i zagrać z Rosją – odpowiada Lato.

W życiu są nieporównywalnie ważniejsze sprawy od piłki, ale tutaj nie sięgałbym po ten argument, bo wszystko dało się pogodzić – uważa były prezes PZPN.

Na potwierdzenie swojego zdania, przytacza własną historię:

Pamiętam, że przed mundialem w Hiszpanii mieliśmy ostatnie zgrupowanie, a mnie w Belgii szykowała się komunia syna połączona z dużą rodzinną uroczystością. W związku z tym chciałem opóźnić trochę przyjazd na zgrupowanie, dosłownie jeden dzień. Rano o ósmej komunia, parę godzin z bliskimi, potem ich zostawiam, wsiadam do samochodu i kolega zawozi mnie na zgrupowanie. Miałem już pewną pozycję w drużynie, przedstawiłem swoją prośbę selekcjonerowi, ale Antoni Piechniczek nawet się nie zastanawiał. Nie zgodził się i koniec. Powiedział, że czeka nas bardzo ważny turniej, trzeba się optymalnie przygotować, a na początek wszyscy muszą poważnie potraktować swoje obowiązki, że albo jesteśmy razem, albo myślimy o czymś innym.

Tomasz Hajto skrytykował Paulo Sousę za… wyjazd Zielińskiego na poród

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem