Grosik potrzebny tej kadrze jak dyrygent w orkiestrze. Wnioski po Korei

Reprezentacja Polski nie bez problemu wygrała 3:2 z Koreą Południową, dzięki czemu po trzech spotkaniach bez zwycięstwa w końcu zdołała się przełamać. Mecze towarzyskie mają na celu testowanie pewnych rozwiązań, więc skupimy się dzisiaj na tym, co na ten moment wiemy o polskiej reprezentacji. Postanowiliśmy wyciągnąć wnioski z tej konfrontacji i zwrócić uwagę na rzeczy, które były przez Adama Nawałkę sprawdzane podczas marcowych spotkań.

Oto 15 wniosków po towarzyskim meczu z Koreą:

1. Dalej nie wiemy, kto w bramce

Domyślamy się, że bliżej występów na mundialu jest Wojciech Szczęsny, ale w dalszym ciągu nasz selekcjoner nie jest przekonany, któremu powierzyć miejsce między słupkami podczas turnieju w Rosji. Przeciwko Nigerii do gry od początku wyszedł Fabiański, z Koreą Szczęsny – tu wciąż walka jest otwarta.

2. Białkowski kontra Skorupski powalczą o miejsce na mundial

Niby formalność, ale ciekawi byliśmy, czy Łukasz Skorupski dostanie minuty w meczu z Koreą. Dostał trzy kwadranse, miał sporo pracy, puścił dwa gole, ale na pewno nie zawalił meczu. Miał więcej okazji do wykazania się od Białkowskiego, który zadebiutował w kadrze w piątek. Który z nich pojedzie na mundial?

3. Piszczek na wahadło!

Mając takiego zawodnika w składzie jak Łukasz Piszczek aż dziw bierze, że na wahadle Nawałka zdecydował się postawić na Artura Jędrzejczyka. Każdy czytający wyjściowy skład Polaków zastanawiał się, dlaczego akurat tak, a nie odwrotnie. Miejsce Jędzy – jeżeli już – jest w trójce obrońców. Piszcza – na boku!

4. Jednak 1-3-4-3

Zastanawialiśmy się, w jakim ustawieniu nasza kadra z Koreą, a co za tym idzie, również na mundialu, ale już dziś chyba wiemy, że będzie to ustawienie z trójką środkowych obrońców. Czy jesteśmy do tego systemu przekonani? Na ten moment nie, ale z Koreą wyglądało to już o niebo lepiej. Ale – to tylko Korea! Z takim rywalem na pewno nie będziemy się mierzyli podczas mundialu w Rosji.

5. Cionek tylko zmiennikiem

Wydawało się, że Thiago Cionek najbardziej zysyka na zmianie systemu gry naszej reprezentacji, a tymczasem ani w jednym, ani w drugim meczu nie wyszedł na boisko od pierwszej minuty. Myśleliśmy, że dostanie swoją szansę, zwłaszcza, że ostatnio w SPAL prezentował się nieźle. Niestety dla niego – grał Kamiński i Pazdan.

Cionek w żadnym z marcowych meczu nie wyszedł na boisko od pierwszej minuty

6. Taras zdał egzamin

Taras Romańczuk nieźle zaprezentował się w debiucie z orzełkiem na piersi i jest dziś brany pod uwagę do wyjazdu na mundial. Środek naszej pomocy w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia, ale na pewno ukraiński piłkarz nie zawiódł. Mało tego – kilka razy pokazał, że może się nam przydać. Ciekawe, co na jego temat uważa Nawałka.

7. Kadra nie potrzebuje dziś Linettego

Nasz podstawowy środkowy pomocnik jest kadrze niepotrzebny. Może inaczej – nie jest niezbędny, a liczyliśmy, że po czasie spędzonym we Włoszech będzie rządził i dzielił w naszej reprezentacji. Gdyby dziś zawiesił buty na kołku i już nigdy piłki nie kopnął to prawdopodobnie ani razu byśmy go nie wspomnieli. Ot, był i tyle.

8. Zieliński w końcu zagrał jak lider

Podanie w pierwszej połowie do Lewandowskiego – coś pomiędzy Xavim a Pirlo. Naprawdę to było to coś, o czym wszyscy wiedzą, ale każdy rzadko ma okazję oglądać. Zielu pokazał kilka fajnych akcji, zdobył pięknego gola, widać było, że ma „piłkarskie ruchy” i smykałkę do kręcenia kółeczek. Oby takich meczów więcej. Jeżeli dziś się przełamał, to nasze szanse na wyjście z grupy rosną.

9. Rybus nie może bić stałych fragmentów gry

Rybus zanotował całkiem dobre spotkanie, ale nie mogliśmy patrzeć, w jaki sposób wykonuje stałe fragmenty gry. Kurzawa to jest przy nim Julino Pernambucano i Pierre van Hooijdong w jednym. Fajnie, że ma lewą nogę, ale niech akcji rozpoczynających się od stojącej piłki lepiej nie wznawia.

10. Grosik jest tej kadrze niezbędny

Absolutnie podstawowy gracz w kadrze bez względu na to, czy gra w klubie wszystko od deski do deski, czy tylko sprawdza twardość ławki rezerowowych w Hull. Asysta do Lewego – miodzi, gol – wszystko wykonane bez zarzutu. Do tego podanie do RL9 przy 0:0, którego napastnik Bayernu nie wykorzystał. Pod koniec jechał już na oparach, rzadko angażował się w akcje na skrzydle, ale i tak występ jak najbardziej na plus.

11. Milik pojedzie na mundial

Bez względu na to, w jakiej jest formie. Nie chcemy, żeby źle to zabrzmiało, ale poza młodym Kownackim on chyba nie ma na ten moment konkurencji do gry w reprezentacji. Po mału się odbudowuje, dochodzi do pełni zdrowia, kolejne dwa spotkania w kadrze na pewno powinny mu pomóc przyspieszyć powrót do pełni formy. Z Koreą było widać, że bardzo chce. To dobry znak.

Milik w obu marcowych meczach pojawił się na boisku

12. Teodorczyk nie wykorzystał swojej szansy

To nie był łatwy mecz dla napastnika. Szczególnie w drugiej połowie. Teo nie miał okazji, żeby się wykazać, ale też nie zrobił nic, dzięki czemu moglibyśmy go zapamiętać. Trudny temat z tym Teodorczykiem. Z jednej strony dobry chłopak, z drugiej cały czas nie potrafi pokazać pełni swoich umiejętności.

13. Kuba jest nam potrzebny

Prawa strona funkcjonowała zdecydowanie gorzej niż lewa w tym meczu. Kuba jest nam potrzebny, bo na ten moment nie widać zawodnika wśród biało-czerwonych, który mógłby pociągnąć grę naszej kadry.

14. Korea lepiej kondycyjnie wytrzymała ten mecz

Było to widać w drugiej połowie. To Azjaci grali w piłkę, a my się broniliśmy. Zgoda – było sporo zmian, zeszło kilku naszych czołowych piłkarzy, ale zawsze – Korea też nie grała o złote kalesony, a mimo wszystko lepiej się prezentowała w końcówce.

15. Krychowiak nie jest niezastąpiony

Choć wydawało nam się po meczu z Danią, że bez niego nie jesteśmy w stanie zagrać dobrego spotkania. Tak, wiemy – graliśmy z Koreą, ale nie wyglądało to najgorzej. Cały czas jednak utrzymujemy się przy tym, że Krycha w formie jest nam niezbędnie potrzebny.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem