Gratka dla kibiców! Odwieczny rywal na drodze reprezentacji Polski…

W PZPN trwają już pierwsze przymiarki, by w jak najlepszy sposób przygotować kalendarz gier reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy 2020. Oprócz listopadowych meczów eliminacyjnych, które dla podopiecznych Jerzego Brzęczka stanowią już tylko formalność, w przyszłym roku czekają nas jeszcze dwa terminy spotkań towarzyskich przed głównym turniejem. Zanosi się na to, że jednym z naszych rywali będą Anglicy.

Jerzy Brzęczek wydaje się prezentować podobną filozofię do Adama Nawałki. W listopadzie oczekuje od swoich piłkarzy pełnego zaangażowania, nawet jeśli starcia z Izraelem oraz Słowenią nie mogą już pokrzyżować nam szyków w kontekście awansu. Nie ma mowy o wielkich eksperymentach, czy odpuszczaniu, bo liczy się zwycięska seria i mental zespołu.

Wyciekła informacja, iż jest szansa, że zagramy z reprezentacją Anglii. Myślę, że to byłby cenny sprawdzian: Harry Kane i spółka konta Polacy – zdradził Mateusz Borek, prowadząc “Cafe Futbol” w Polsacie.

W przyszłym roku zagramy dwa mecze towarzyskie w marcu i dwa bezpośrednio przed Euro. Prawdopodobnie ostatni z nich, zwyczajowo, będzie już tylko lekkim rozruchem, ale we wcześniejszych spotkaniach warto byłoby zmierzyć się z przeciwnikami, którzy stanowiliby dla nas realny punkt odniesienia. Stąd właśnie pomysł, by zestawić nas z Anglią.

Anglicy nie wywalczyli jeszcze awansu na Euro, ale z 15 punktami zdobytymi w sześciu spotkaniach prowadzą w swojej grupie. W tym roku czekają ich jeszcze dwa gorące starcia z Czarnogórą oraz Kosowem.

Odbierz 20 PLN na start w LV BET
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Historia naszych bezpośrednich spotkań liczy do dziś 19 gier, spośród których wygraliśmy zaledwie jedną. Po raz ostatni zmierzyliśmy się z Anglią na Wembley – w październiku 2013 roku, w ramach eliminacji mundialu. Przegraliśmy 0:2, a gole Polakom strzelali Wayne Rooney i Steven Gerrard. Rok wcześniej na Stadionie Narodowym w Warszawie padł remis.

Ostateczne plany sparingów przed Euro zapewne poznamy dopiero po 30 listopada, na kiedy zaplanowano losowanie grup.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem