Gramy z Hiszpanią na Euro 2020! Oto wyniki losowania grup turnieju

Chcieliśmy emocji, to mamy! Sobotnie losowani grup przyszłorocznych mistrzostw Europy zapewniło nam je niemal pod wszystkimi możliwymi względami. Jest potężny przeciwnik, z którym musimy wspiąć się na wyżyny - Hiszpanie. Jest element zaskoczenia - bowiem jednego z rywali poznamy dopiero po rozstrzygnięciu baraży. Jest wreszcie bardzo realna szansa na wyjście z grupy - przydzielona nam Szwecja zdecydowanie pozostaje w naszym zasięgu.

Kogokolwiek zapytać, każdy miał na to losowanie inny pomysł. Jedni chcieli Niemców, inni Anglików, jeszcze inni życzyli sobie najmocniejszego możliwego zestawu – z Portugalią oraz Hiszpanią. Los wymyślił to jednak po swojemu.

Rywalami Polaków na Euro 2020 będą już na pewno zespoły Hiszpanii oraz Szwecji. Ostatniego poznamy z kolei dopiero po rozstrzygnięciu baraży. Wyłoni się z czwórki: Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja, Irlandia.

Narracja na najbliższe miesiące już znana. „Grupa do wyjścia, największe emocje dopiero po fazie grupowej, Jerzy Brzęczek i jego ludzie mają obowiązek myśleć o dłuższym pobycie na turnieju niż tylko trzech meczach”.

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1200838357137408000

Dobrych informacji jest kilka. Po pierwsze – uniknęliśmy wyprawy do Baku. Nasze mecze rozgrywać będziemy w hiszpańskim Bilbao oraz w irlandzkim Dublinie. To oznacza, że nic nie stoi już na przeszkodzie, byśmy w marcu zmierzyli się towarzysko z Anglikami, a także że baza Polaków w czasie turnieju zostanie zlokalizowana najpewniej na zachodzie Europy.

Druga dobra informacja – nie trafiliśmy do grupy nijakiej, nie powtarzają nam się rywale, z którymi regularnie grywamy. Na Hiszpanów w meczu o stawkę czekaliśmy przez wiele, wiele lat. Oczywiście, że poprzeczka będzie ustawiona niezwykle wysoko, ale mamy przynajmniej gwarancję, że serce parę razy mocniej zabije, a naszych piłkarzy zobaczymy w pojedynkach z graczami najwyższej klasy. Spotkanie z Hiszpanią na Euro będzie świętem, jakim będzie żyć cała Polska.

Na koniec podsumujmy również, co wiemy jeśli chodzi o skład pozostałych grup. Oto one:

Grupa A (Rzym, Baku): Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria
Grupa B (Petersburg, Kopenhaga): Dania, Finlandia, Belgia, Rosja
Grupa C (Amsterdam, Bukareszt): Holandia, Ukraina, Austria, zwycięzca barażu D*
Grupa D (Londyn, Glasgow): Anglia, Chorwacja, zwycięzca barażu C, Czechy
Grupa E (Bilbao, Dublin): Hiszpania, Szwecja, Polska, zwycięzca barażu B
Grupa F (Monachium, Budapeszt): zwycięzca barażu A*, Portugalia, Francja, Niemcy

https://twitter.com/EURO2020/status/1200836746533097472?s=20

Portugalia, Francja, Niemcy – nawet przy czwartym znaku zapytania ta grupa brzmi absolutnie potężnie!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem