Grać i wygrywać z NBA. 19.03

Po 4-meczowej niedzieli NBA wraca dziś na pełne obroty i przed nami 8 spotkań, w tym kilka ważnych starć.

W Cleveland dojdzie do pojednyku dwóch supergwiazd – LeBrona Jamesa i Giannisa Antetokounmpo, w Miami Nuggets postarają się uratować swoje szanse na playoffy, a zdziesiątkowani Warriors spróbują przerwać w San Antonio trzymeczową serię wygranych gospodarzy.

Milwaukee Bucks (37-32) – Cleveland Cavaliers (40-29), 0:00

|Kursy LV BET: Zwycięstwo Malwaukee 2.19 Zwycięstwo Cleveland 1.7|

Spotkanie to będzie transmitowane w stacji ESPN, głównie z powodu kolejnego w tym sezonie starcia Giannisa Antetokounmpo i LeBrona Jamesa. Pierwsze dwa starcia padły łupem graczy z Cleveland, ale w trzecim zwycięscy byli już dzisiejsi goście. Obie ekipy walczą o jak najlepsze rozstawienie w nadchodzących playoffach, przez co nikt nie będzie się tu oszczędzał. Zarówno jedna, jak i druga drużyna ma swoje problemy z kontuzjami i bez niektórych graczy nie radzą sobie ostatnio zbyt dobrze. Bucks wygrali co prawda 3 z 4 ostatnich meczów, ale ich rywalami byli tankujący Knicks, Grizzlies, Magic i Hawks. Cavaliers w ostatnich 5 meczach 3-krotnie musieli uznawać wyższość rywali i wygrywali także tylko ze słabeuszami (Suns, Bulls). Ze względu na przewagę parkietu i posiadanie najlepszego gracza na świecie (LeBron świetnie spisuje się w spotkaniach transmitowanych w ogólnokrajowej telewizji), to Cavs są w tym meczu nieznacznym faworytem.

Los Angeles Lakers (31-38) – Indiana Pacers (40-30), 0:00

|Kursy LV BET: Zwycięstwo Lakers 2.55 Zwycięstwo Pacers 1.53|

Pacers przerwali ostatnio 4-meczową serię wygranych na wyjazdach, ale rywali w ostatnim czasie mieli bardzo trudnych (Boston, Philadelphia, Toronto, Waszyngton). Dziś wracają na jeden mecz do domu i spotkają się z niżej notowanym rywalem, który w przeciwieństwie do nich nie walczy już o playoffy. Lakers byli ostatnio w niesamowitym gazie, ale przegrali ostatnie dwa spotkania i meczem w Indianie rozpoczynają 4-meczową serię wyjazdową. Pacers chcą odzyskać miejsce w pierwszej czwórce, które stracili niedawno na rzecz Cavs i Wizards.

Charlotte Hornets (30-40) – Philadelphia 76ers (38-30), 0:00

|Kursy LV BET: Zwycięstwo Hornets 3.8 Zwycięstwo 76ers 1.28|

Jeszcze parę miesięcy temu byłoby to starcie drużyn walczących o udział w playoffach, ale od tamtego czasu gra Hornets posypała się i w tym sezonie już niczego nie osiągną. 76ers chcą za to wykorzystać łatwy terminarz do końca sezonu i wywalczyć rozstawienie w I rundzie playoffów, dzięki czemu w pierwszej serii fazy posezonowej uzyskaliby przewagę parkietu. By osiągnąć ten cel, takie spotkania jak z Hornets po prostu powinni wygrywać.

Memphis Grizzlies (19-50) – Brooklyn Nets (22-48), 0:30

|Kursy LV BET: Zwycięstwo Grizzlies 2.9 Zwycięstwo Nets 1.42|

Któraś z tych drużyn znajdzie się po meczu w serii dwóch zwycięstw z rzędu. Wydaje się, że większe szanse na to mają Nets, bo Grizzlies od jakiegoś czasu po prostu nie chcą już wygrywać. Wyjątek mieliśmy w ostatnim meczu przeciwko Nuggets, w którym gracze z miasta Elvisa przerwali najdłuższą w tym sezonie 19-meczową serię porażek. Nets wygrali za to z Mavericks i mają szansę by wygrać dwa mecze z rzędu po raz pierwszy od stycznia.

Denver Nuggets (38-32) – Miami Heat (37-33), 0:30

|Kursy LV BET: Zwycięstwo Nuggets 2.1 Zwycięstwo Heat 1.76|

Playoffy odjeżdżają graczom Nuggets i nie mogą sobie pozwalać na takie porażki, jak w poprzednim meczu przeciwko Grizzlies. Jeśli dziś przegrają w Miami, to ich strata do 8. miejsca w tabeli Zachodu zrobi się już niebezpiecznie duża. Gospodarze zajmują 8. pozycję, ale na Wschodzie, gdzie w przeciwieństwie do drugiej strony NBA zestaw playoffowych drużyn jest już praktycznie znany. Z tego względu Heat patrzą już tylko przed siebie i mają jeszcze nadzieję na awans na wyższe pozycje. Dziś wracają do domu, gdzie wygrali 7 z ostatnich 8 spotkań.

Chicago Bulls (24-45) – New York Knicks (25-45), 0:30

|Kursy LV BET: Zwycięstwo Bulls 2.65 Zwycięstwo NY Knicks 1.49|

Byki są w czasie osobliwej passy – w ostatnich 9 spotkaniach na przemian przegrywają i wygrywają. Po porażce z Cleveland w ostatnim meczu mają szansę ją przedłużyć, bo zagrają z inną ekipą, której w tym sezonie na zwycięstwach już nie zależy. Nowojorczycy przerwali ostatnio 9-meczową serię porażek, ale przegrywając dziś z Bulls spadliby za Chicago, zwiększając swoje szanse na jak najwyższy wybór w nadchodzącym drafcie.

Golden State Warriors (53-17) – San Antonio Spurs (40-30), 2:30

|Kursy LV BET: Zwycięstwo Warriors 3.3 Zwycięstwo Spurs 1.35|

Tylko na chwilę San Antonio Spurs znaleźli się poza playoffową ósemką. Wygrali trzy mecze z rzędu korzystając z przewagi własnego parkietu i mają sporą szansę na przedłużenie serii zwycięstw, ścierając się z poobijanymi Golden State Warriors. Spurs na własnym parkiecie jak zwykle są dużo groźniejsi niż na wyjazdach (bilans u siebie 26-8) i chcą jeszcze walczyć o wyższą pozycję przed playoffami. Warriors bez Stephena Curry’ego, Klaya Thompsona i Kevina Duranta nie mają już większych szans na dogonienie Houston Rockets i będą już dogorywać na drugim miejscu aż do samego końca sezonu regularnego. Priorytetem jest zdrowie, więc na pewno nie będą zbyt wcześnie przywracać do gry swoich gwiazd.

Detroit Pistons (30-39) – Sacramento Kings (23-48), 3:00

|Kursy LV BET: Zwycięstwo Pistons 1.62 Zwycięstwo Kings 2.3|

Bilans obu drużyn może nieco zmylić, bowiem to Królowie – pomimo dużo mniejszej ilości talentu w drużynie – są ostatnio w lepszej dyspozycji. Zwycięstwa w 5 z 10 ostatnich spotkań były niespodziankami, szczególnie te ostatnie przeciwko Heat oraz Warriors. Również w pojedynku z Utah utrzymywali się w grze aż do samego końca. Pistons są chyba już za to zdegustowani faktem, że nawet z Blake’iem Griffinem nie zwiększyli swojej jakości i po raz drugi z rzędu nie awansują do playoffów. Tłoki odniosły porażki w każdym z trzech pierwszych spotkań na 6-meczowej serii wyjazdowej i po All-Star Game wyglądają po prostu źle – od 23. lutego wygrali tylko 2 z 12 meczów.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem