Grabara znów zagra na nosie hejterom. Klasyk, 100 tysięcy ludzi…

W ostatnich miesiącach głośniej było o twitterowych niż boiskowych występach Kamila Grabary. Każdy ma prawo prowadzić karierę po swojemu, ale mieliśmy wrażenie, że bramkarz Liverpoolu bardziej sobie szkodzi niż pomaga. Wszyscy oczekiwali kolejnych kontrowersyjnych wpisów, by po nim jeździć, a on znowu zrobił wszystkim na złość. Pożegnał się ze społecznością portalu i wyszło mu to na dobre.

Nie dość, że Loris Karius nie radzi sobie z bronieniem najlepiej, to jeszcze doznał urazu. Juergen Klopp nie ma w odwodzie żadnego innego doświadczonego bramkarza. To oznacza, że szansę musi dostać albo Caoimhin Kelleher, albo Kamil Grabara, a według informacji Pata Novaka z ESPN, większe szanse ma mieć Polak. Bramkarz młodzieżówki za kilkanaście godzin może zadebiutować od pierwszej minuty i trzeba przyznać, że dokona tego w zdecydowanie swoim stylu.

Wielki rywal w klasyku, na trybunach będzie niemal sto tysięcy osób – trudno wyobrazić sobie lepsze warunki do debiutu od pierwszej minuty. Takiej szansy na zamknięcie buzi wszystkim hejterom nie dostaje zbyt wielu piłkarzy w jego wieku. 19-latek w końcu sprawdzi się na najwyższym poziomie i da odpowiedź na pytanie czy „polski Zlatan” już niedługo wystrzeli z karierą.

Dobry występ może pomóc mu powalczyć nawet bluzę numer dwa w klubie z Anfield. Odlot? No nie do końca. Wiemy, w jakiej formie jest Karius i dlatego do klubu sprowadzono Alissona. Niemiec może zostać wypożyczony w spokojne miejsce, by się odbudować – wtedy drzwi do rywalizacji o ławkę rezerwowych będą otwarte na oścież. Rywalem byłby Simon Mignolet, ale w stylu Kloppa byłoby danie szansy debiutu w seniorach, chociażby, w którymś meczu FA Cup.

Juergen Klopp potrafi, a przede wszystkim lubi stawiać na młodych i utalentowanych zawodników. Nie zdziwimy się, więc jeśli jeden z nich zwyczajnie nie będzie jedynie trenować z jedynką, ale zacznie również grywać. Debiut z Manchesterem United może być pierwszym krokiem ku temu. Mamy nadzieję, że podobnie jak Marcin Bułka nie zmarnuje swojej szansy.

Mecz Manchester United – Liverpool rozpocznie się dziś o 23:00. Gdzie będzie można go obejrzeć? Transmisja w TVP Sport.