Górnik Zabrze pobije rekord transferowy!

Górnik Zabrze wkrótce zaksięguje na swoim koncie rekordową kwotę wynikającą z transferu zagranicznego Szymona Włodarczyka - twierdzi serwis SportoweFakty WP. Suma może przekroczyć 5 milionów euro.

Szymon Włodarczyk przed kilkoma laty był nadzieją grup młodzieżowych Legii Warszawa. Syn byłego legionisty, Piotra Włodarczyka, był jednym z najjaśniejszych punktów swojego rocznika. Pół roku temu, gdy nie mógł przebić się do składu stołecznego klubu, trafił w ramach transferu definitywnego do Górnika Zabrze. Podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku.

– W życiu każdego sportowca przychodzą chwile, gdy wie, że zmiana jest nieunikniona, a każdy koniec daje szanse na nowy początek – mówił wtedy. Dziś wydaje się, że będzie to szereg zmian w krótkim czasie.

Szymon Włodarczyk budzi zainteresowanie europejskich klubów. Jeśli odejdzie z Górnika, to za co najmniej 5 milionów euro – podał Piotr Koźmiński z Wp.pl.

W kontekście 20-latka wymienia się takie marki jak Celtic Glasgow czy Anderlecht Bruksela. Wyjścia są dwa: zabrzanie mogą sprzedać młodego napastnika już teraz i zagwarantować mu jeszcze pół roku gry w Ekstraklasie na zasadzie wypożyczenia powrotnego. Albo do transakcji dojdzie dopiero latem.

Włodarczyk ma na koncie 7 bramek w tym sezonie Ekstraklasy, strzelonych w 15 meczach. Jeśli zdoła mocno podkręcić te liczby, jego cena poszybuje w górę. Ma przekroczyć 4,5 mln zł zapłacone niegdyś za Szymona Żurkowskiego.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem