Górnik Zabrze ma to, o co walczyć będzie Wisła #ŁączyNasObstawianie

Tylko Legia Warszawa w 2020 roku zgromadziła więcej punktów, aniżeli najbliższy przeciwnik „Białej Gwiazdy”, Górnik Zabrze. Z drugiej strony, piłkarze Marcina Brosza do spotkania z Wisłą Kraków przystąpią pewni utrzymania. Przedstawiamy kursy na mecz 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy, które przygotował sponsor klubu z Reymonta, LV BET.

Choć Wisła Kraków po 12 tegorocznych meczach na swoim koncie ma tylko trzy oczka mniej od zabrzan i również znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o tabelę 2020 roku w Ekstraklasie, to spotkanie z Górnikiem będzie rozgrywane w ramach grupy spadkowej. Oba kluby stanowczo do niej nie pasują. I to nie tylko ze względu na formę, ale przede wszystkim historię. Przy Roosevelta 81 zmierzy się 14-krotny i 13-krotny mistrz Polski.

Powyżej 2.5 gola w meczu – kurs LV BET: 1.73

XXI wiek dla „Białej Gwiazdy”, a zwłaszcza jego pierwsza dekada, była wielkim pasmem sukcesów. Osiem z trzynastu tytułów Wisły Kraków przypada na „erę Cupiała”. Ostatnie mistrzostwo Polski Górnik Zabrze zdobył zaś w 1988 roku – na tytuł czeka więc dwa lata dłużej niż Liverpool, a w przeciwieństwie do klubu z Anfield w tym roku nie przełamie passy bez triumfu na krajowym podwórku.  Niewątpliwie jednak mamy do czynienia z wielkimi markami, których miejsce jest w Ekstraklasie. Takowe na przyszły sezon zapewnił już sobie Górnik Zabrze. Wisła Kraków na pięć kolejek przed końcem ma pięć punktów przewagi nad czternastą Arką Gdynia. Aby zapewnić sobie byt w elicie, wciąż musi punktować. Okazja na wywiezienie jednego lub trzech punktów nadarzy się w sobotni wieczór w Zabrzu.

Wisła Kraków nie przegra z Górnikiem – kurs LV BET: 1.71

– To jest już trochę inna drużyna, inaczej grająca u siebie. Jest przede wszystkim bardzo skuteczna, bo aż z 47 punktów które ma na swoim koncie, aż 35 zdobyła na własnym stadionie. Zawsze należy inspirować się poprzednimi spotkaniami, tym bardziej, że jest tam ciągłość pracy trenera Brosza – powiedział przed meczem Artur Skowronek. Ostatnie z nich były bezkompromisowe. W żadnym z poprzednich dziewięciu spotkań nie padł remis. Pięciokrotnie wygrał Górnik, cztery razy – Wisła.

Wisła Kraków wygra do zera – kurs LV BET: 5.80

– Raczej nie okażą braku szacunku dla kibiców, którzy mocno ich wspierają i będą chcieli podtrzymać passę tych siedmiu ostatnich meczów, które nie przegrali. Tym bardziej w meczu u siebie – dodał Skowronek. Faktem jest jednak to, że Górnik Zabrze w ostatnich kolejkach tego sezonu gra o tzw. „pietruszkę”. Wisła Kraków natomiast nie z nożem na gardle, ale na pewno bardzo zmobilizowana i skoncentrowana podejdzie do spotkania na Roosevelta. To zadecyduje o jej zwycięstwie?

Wygra Górnik Zabrze – 2.06
Remis – 3.60
Wygra Wisła Kraków– 3.80

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

LV BET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE POSIADA ZEZWOLENIE URZĄDZANIA ZAKŁADÓW WZAJEMNYCH WYDANE PRZEZ MINISTRA FINANSÓW. UDZIAŁ W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH MOŻE STANOWIĆ NARUSZENIE PRZEPISÓW. HAZARD ZWIĄZANY JEST Z RYZYKIEM.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem