Słysząc w Polsce hasło „golf” wielu osobom w pierwszej kolejności na myśl przychodzi Tiger Woods. I w sumie nie ma się czemu dziwić. Jest to jeden z najpopularniejszych zawodników w historii tej dyscypliny. Uznawany za jednego z najważniejszych przedstawicieli golfa na świecie. To właśnie 30 grudnia 1975 w Cypress urodził się Tiger Woods. Człowiek, który

Słysząc w Polsce hasło „golf” wielu osobom w pierwszej kolejności na myśl przychodzi Tiger Woods. I w sumie nie ma się czemu dziwić. Jest to jeden z najpopularniejszych zawodników w historii tej dyscypliny. Uznawany za jednego z najważniejszych przedstawicieli golfa na świecie.

To właśnie 30 grudnia 1975 w Cypress urodził się Tiger Woods. Człowiek, który według legendy swoją przygodę z golfem zaczął gdy miał zaledwie kilka miesięcy. Który w bardzo młodym wieku mógł pochwalić się wieloma sukcesami na koncie.

Mało kto wie, ale Woods ma na imię Eldrick. Przydomek „tygrys” golfista dostał na cześć wietnamskiego przyjaciela jego ojca.

Już jako młody chłopak trzymał kij do golfa w ręku, licząc niespełna trzy wiosny na dziewięciu dołkach w rodzinnym Navy Golf Club uzyskał wynik 48, czym zaimponował o wiele starszym od siebie zawodnikom. W wieku ośmiu lat wygrał mistrzostwa USA wśród juniorów, mimo że był najmłodszy w stawce. Jako jedyny człowiek w historii mógł się pochwalić trzykrotnym zdobyciem amatorskiego mistrzostwa USA. Miał wtedy zaledwie 20 lat.

Prawdziwa kariera Woodsa zaczęła się w 1996 roku, gdy ten przeszedł na zawodostwo. Już rok później wygrał prestiżowe zawody The Masters Tournaments. Ten wyczyn poprawił później jeszcze trzykrotnie. Czterokrotnie wygrywał turniej PGA Championship. Po trzy razy US Open Golf i British Open Golf. Łącznie w aż czternastu turniejach wielkoszlemowych odnosił zwycięstwa.

tiger-laczy-nas-pasja

Prywatnie Woods to król życia. Z Elin Nordegren, czyli szwedzka modelką ma córkę i syna. Po różnych seks-skandalach z jego udziałem łącznie aż 12 kobiet przyznało na łamach mediów, że miało z Tigerem romans. Wizerunek golfisty był wielokrotnie nadszarpnięty, co odbiło się na sportowej postawie zawodnika. Woods zaczął coraz gorzej radzić sobie na polu golfowym, liczne przerwy miały wpływ na to, że sukcesy nie przychodziły mu już z taką regularnością, jak jeszcze kilka lat wcześniej.

Wybryki pozasportowe Wooda miały również wpływ na to, że od golfisty zaczęły odwracać się kolejne firmy, z którymi współpracować. Ze sponsorowania golfisty zrezygnowało Gillette, Accenture natomiast przestało uważać Tigera za godnego przedstawiciela ich marki.

Prywatnie Woods to bardzo sympatyczny facet, który uwielbia podróżować, kocha szybkie samochody, drogie zagarki i chętnie zajada się pizzą. Wielu jego przyjaciół pytanych o problemy Tigera zapewniało, że to zachowanie zupełnie niepasujące do najlepszego golfisty świata. Ich zdaniem Amerykanin to poczciwy człowiek oraz wzorowy ojciec.

Woods jest drugim z najbogatszych sportowców w historii sportu. Jego majątek jest wyceniany na 1,65 miliarda dolarów. Co ciekawe, na trzecim i czwartym miejscu w tym zestawieniu plasują się kolejno Arnold Palmer i Jack Nicklaus, czyli również golfiści. Na szczycie znajduje się Michael Jordan.

100 lat Tiger!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem