Gol Przemysława Frankowskiego z PSG [WIDEO]

Paris Saint Germain przegrało pierwszy mecz w sezonie. W Nowy Rok uległo 1:3 RC Lens, a strzelanie dla ekipy gospodarzy rozpoczął w 5. minucie Przemysław Frankowski. Francuskie media mocno chwalą jego występ.

Niedzielny mecz był szlagierem Ligue 1, starciem pierwszej z drugą drużyną tabeli. Mimo tego, paryżanie przystępowali do niego w roli zdecydowanego faworyta. W rok 2023 wchodzili z bilansem 14 zwycięstw i 2 remisów, i nikt nie brał pod uwagę, że już na starcie potkną się tak znacząco. Lens pokazało jednak, że nie przez przypadek jest zespołem tracącym najmniej goli w całej Ligue 1 i rewelacją jesieni.

Strzelanie już w piątej minucie rozpoczął Przemysław Frankowski, który dobrze odnalazł się w polu karnym PSG. Był to jego pierwszy gol w tym sezonie!

Wcześniej reprezentant Polski miał na koncie wyłącznie dwie asysty.

Francuskie media chwalą jego występ. „Footmercato” słusznie zauważa, że podpalił stadion Felix Bollaert-Delelis. A jednocześnie był widoczny w ofensywie, jak i skuteczny w obronie.

Mistrzowie Francji, grający bez Neymara i Leo Messiego, wyrównali niemal natychmiast, już w ósmej minucie, i wydawało się, że dalej mecz ułoży się po myśli PSG. Tak się jednak absolutnie nie stało. Jeszcze przed przerwą Lens zagrało akcję absolutnie godną gwiazdorów z Paryża. Podwyższyło na 2:1.

Co więcej tuż po zmianie stron padł gol na 3:1 – i znów gospodarze zagrali iście koronkowo. Loïs Openda dograł piłkę piętą, a Alexis Claude-Maurice ponownie zagotował trybuny!