Gol i asysta Roberta Lewandowskiego z Realem. Pierwsze trofeum w FC Barcelonie!

FC Barcelona pokonała Real Madryt 3:1 w rozgrywanym w Arabii Saudyjskiej meczu finałowym o Superpuchar Hiszpanii. Robert Lewandowski zakończył mecz z golem oraz asystą. To jego pierwsze trofeum w barwach Blaugrana.

Długo, bo od kwietnia 2021 roku, trzeba było czekać na wymierny sukces FC Barcelony. I choć Superpuchar to wciąż najniższy kaliber, to kibice i media z pewnością zapamiętają okoliczności w jakich został zdobyty – po pięknej grze, koncercie Gaviego i Lewandowskiego, wielkiej dominacji nad Królewskimi, którzy wyglądali jak zespół na zupełnie innym etapie przygotowań do sezonu.

Przewaga Barcy zarysowała się dość szybko. Już w pierwszych minutach Robert Lewandowski miał dwie okazje do strzelenia gola. Najpierw uderzył głową nad bramką, za drugim razem, po interwencji Courtois, trafił w słupek.

Lewandowski bliski gola w 13. minucie!

Najważniejsze dla dalszego obrazu spotkania wydarzyło się niedługo przed przerwą. W 34. minucie Polak uruchomił Gaviego, zaliczając asystę przy golu.

Po chwili 18-latek z Barcelony odwdzięczył się Lewandowskiemu tym samym. Dograł mu piłkę, której Robert nie mógł zmarnować.

FC Barcelona zyskała pełną kontrolę nad meczem, prowadząc 2:0. W 69. minucie tercet Lewandowski – Gavi – Pedri wypracował trzecie trafienie.

Real Madryt, którego starania przynosiły w tym meczu bardzo niewiele efektu, dopiero przy stanie 0:3 oddał pierwszy celny strzał. W doliczonym czasie gry honorowe trafienie zaliczył Karim Benzema.