Głupota debiutantów! Mason Greenwood i Phil Foden wyrzuceni ze zgrupowania reprezentacji Anglii!

Selekcjoner kadry Anglii Gareth Southgate ma prawo być zawiedziony zachowaniem młodych gwiazdorów i tym jak odpłacili mu się za reprezentacyjne debiuty. Mason Greenwood oraz Phil Foden w meczu Ligi Narodów z Islandią zaliczyli swoje pierwsze minuty w narodowym barwach. Na kolejne na razie nie mają co liczyć, ponieważ zostali odesłani ze zgrupowania do domu.

Osiemnastolatek z Manchesteru United oraz dwudziestolatek z Manchesteru City złamali zasady izolacji podczas zgrupowania kadry. Po wyjazdowym meczu Ligi Narodów z Islandią, wygranym rzutem na taśmę 1:0, zaprosili do hotelu reprezentacji kobiety, które urywki z tego pobytu opublikowały oczywiście w mediach społecznościowych. Wobec ścisłego reżimu sanitarnego, w jakim mają przebywać obecnie piłkarze uczestniczący w oficjalnych rozgrywkach, to oczywiste naruszenie zasad, które nie mogło pozostać bez odpowiedzi. Angielska federacja de facto nie miała wyboru – musiała odesłać obu piłkarzy do domu, decydując, że nie polecą z drużyną na kolejny mecz do Danii.

Brukowiec „The Sun” dodaje pikanterii sprawie, przypominając, że Foden ma wieloletnią partnerkę oraz dwuletniego syna. Redakcja skontaktowała się z dziewczynami, które miały towarzyszyć piłkarzom w hotelu. Jedna z nich stwierdziła, że nie miała pojęcia o obostrzeniach związanych z wirusem. Druga, że napisała do zawodników na Snapchacie, że ich wspólne zdjęcia są w internetowym obiegu, jednak nie odczytali tej wiadomości.

Piłkarz Manchesteru City, którym jawnie zachwyca się Pep Guardiola, zadebiutował w meczu przeciwko Islandii, grając od pierwszej minuty. Greenwood pierwszy mecz w reprezentacji Anglii zaliczył z ławki.

We wtorek obaj mieli być brani pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Danią w Kopenhadze. Obaj już w poniedziałek nie trenowali z zespołem, a teraz wyszło na jaw jaki jest powód ich absencji. Póki co nie wiadomo czy za złamanie protokołu czeka ich jakaś dodatkowa kara, ani jak do tematu dalszych powołań dwójki młodych talentów będzie odnosił się Gareth Southgate.

Szalona końcówka meczu Anglików. Dwa karne w doliczonym czasie!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem