Dwie walki Polaków o pasy mistrzowskie WBA 20 października w Marsylii?

Wtorkowe wiadomości na Twitterze spowodwały, że wielu kibiców boksu zaczęło się zastanawiać, co za świetne wieści przygotował dla wszystkich właściciel największej polskiej grupy promotorskiej, Andrzej Wasilewski. Co nieco udało się już dowiedzieć i... prognozowany scenariusz brzmi bardzo ciekawie.

Co dowiedzieliśmy się od Andrzeja Wasilewskiego we wtorek wieczorem?

  • czekają nas podwójne wieści dotyczące polskich pięściarzy
  • październik i listopad będzie świetny
  • do walki Szpilka-Wach najprawdopodobniej dojdzie 10 listopada w Gliwicach – „jesteśmy blisko”
  • niespodzianka 20 października w miejscu kojarzonym z Disneyland’em
  • nie chodzi tylko o walkę Szpilki i Sulęckiego – „więcej”

Co mogliśmy sami wywnioskować?

Chodzi o walki we Francji Macieja Sulęckiego i Krzysztofa Głowackiego lub – uwaga – … Innego Polaka. Co ciekawe, prawdopodobnie nie chodzi o Krzysztofa Włodarczyka, który ma zaplanowany pojedynek na 6 października, ale – wiadomo – wszystko może się zdarzyć (Głowacki wypadł z rozpiski kwietniowej gali w Poznaniu w 2017 roku, by dwa miesiące później wystąpić na gali Polsat Boxing Night). Szpilka walczy 10 listopada w Polsce, Szeremeta 22 września w Łomży. Ewa Piątkowska prawdopodobnie również 10 listopada, ale z tego co wiem, to są to na razie spekulacje, które dopiero zostaną dogadane pomiędzy obiema stronami.

Wchodzimy na Boxrec i widzimy, że:

Arsen Goulamirian 20 października w Marsylii zawalczy o pas WBA Interim w kategorii junior ciężkiej.

Wszystko zaczyna być bardzo logiczne. Pas WBA Interim w puli, walka we Francji, z gospodarzem, który będzie miał przyciągnąć kibiców na trybuny.

Co jeszcze nas czeka 20 października?

Jeżeli już któryś z Polaków miałby wystąpić podczas tej samej gali (podwójna niespodzianka), to będzie to Sulęcki, który być może zmierzy się z Brianem Carlosem Castano. Skąd takie przesłanki?

  • mocny rywal (15-0, 11 KO)
  • miała być duża walka – Castano to regularny mistrz świata WBA w kategorii junior średniej
  • Castano ostatnie dwie walki stoczył we Francji
  • Castano ostatnią walkę stoczył 10 marca, a w jego mediach społecznościowych widać, że do czegoś się szykuje

Ten drugi news według moich informacji na ten temat raczkuje lub inaczej – do jego finalizacji brakuje więcej niż w przypadku pierwszego pojedynku. Na pewno jednak temat „jest grany” i wiele wskazuje, że obie strony wkrótce mogą się dogadać.

Czekamy na oficjalne komunikaty w sprawie gali 20 października.

„LV BET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE POSIADA ZEZWOLENIE URZĄDZANIA ZAKŁADÓW WZAJEMNYCH WYDANE PRZEZ MINISTRA FINANSÓW. UDZIAŁ W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH MOŻE STANOWIĆ NARUSZENIE PRZEPISÓW. HAZARD ZWIĄZANY JEST Z RYZYKIEM.”