Głośna wymiana z udziałem Polaka? Mourinho chce gwiazdę Euro!

Jose Mourinho rozpoczyna swoje trenerskie rządy w AS Romie. Można spodziewać się wzmocnień. Wloskie media podają, że częścią głośnej wymiany może stać się młody Polak Nicola Zalewski, który mógłby trafić do Sampdorii Genua.

Władze AS Romy – i Jose Mourinho podziela ten pomysł – chciałyby sprowadzić jedno z objawień mistrzostw Europy, Duńczyka Mikkela Damsgaarda. 21-letni Duńczyk debiutował w reprezentacji kraju dopiero w listopadzie zeszłego roku, ale na Euro był jednym z motorów napędowych sensacyjnego półfinalisty. Zagrał w pięciu meczach, zdobył dwie bramki (między innymi w półfinale z Anglią) oraz zaliczył asystę. W Italii słychać, że AS Roma już zwróciła się do Sampdorii Genua z propozycją transferu Damsgaarda. Chłopak błyskawicznie idzie w górę. Ledwie we wrześniu 2020 roku przeniósł się z rodzimego Nordsjaelland do Sampdorii. Dziś chcą go wyraźnie silniejsze zespoły!

AS Roma miała zaoferować 25 mln euro oraz wypożyczenie dwójki piłkarzy – Ebrimy Darboe i Nikoli Zalewskiego.

Zalewskui w zeszłym sezonie przybliżył się do składu AS Romy, choć wciąż nie ma szans występować w niej regularnie. Trenuje z zespołem Jose Mourinho. W Serie A zagrał dotąd raz – i zaliczył asystę w meczu z Crotone. Z kolei w Lidze Europy przy jego udziale padła bramka w spotkaniu z Manchesterem United.

Wydaje się, że Roma nie chce się go definitywnie pozbywać, ale chętnie odda go do klubu, w którym będzie miał większe szanse na grę. A jednocześnie sama może zyskać wielki talent w osobie Damsgaarda.

https://twitter.com/CalcioPrimavera/status/1413403457751592967?s=20

Fot. AS Roma

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem