„Glik z Bońkiem się nienawidzą”. Szokujące fragment książki Sławomira Peszki

05.11.2022
"Peszkografia" zadebiutowała na polskim rynku wydawniczym i zbiera pochlebne recenzje za szczere wyznania byłego reprezentanta Polski, Sławomira Peszki. W jednym z fragmentów opisuje scysję na linii Zbigniew Boniek - Kamil Glik.

Do naszej szatni niespodziewanie wparował Zbigniew Boniek, nowy prezes PZPN. Chwilę wcześniej rozgromił w wyborach Latę i teraz to on miał zarządzać piłkarską łajbą. Jako samiec alfa od razu chciał pokazać, kto tu rządzi. – Co to w ogóle jest? Przegrywacie mecz za meczem. To wstyd, kompromitacja. Koniec tego, od jutra się to zmieni. Teraz będzie po mojemu… – A to nie trener powinien decydować? – przerwał Bońkowi Glik. – Ty się lepiej skup na sobie. A w ogóle to jak nie masz sił się wracać po 50 minutach, to poproś o zmianę! – ryknął Zibi, a Kamil, który jest twardzielem, nie pozostał mu dłużny. – A co pan, kurwa, do mnie wyskakuje? Sam tam na boisku byłem? – czytamy w autobiografii „Peszkografia”, napisanej przez Sławomira Peszkę i Sebastiana Staszewskiego.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

Kamil Glik potwierdził tę sytuację… kilka lat wcześniej, w swojej książce z 2016 roku: „Prezes po meczu zszedł do szatni i powiedział  do zawodników, że nie mają sił, żeby biegać przez 90 minut. Dziwił się też, że piłkarz, który gra w Serie  A, nie może wybiegać całego spotkania. Mam taki charakter, że wstałem i zapytałem, czy prezes  mówi do mnie. Odpowiedział, że tak. Na to zareagowała reszta chłopaków: wstali i uspokoili sytuację.  Na tym się skończyło. To była taka słowna sprzeczka”.

„Zrobiła się z tego niepotrzebna pyskówka. Wszyscy pospuszczaliśmy głowy, choć wiedzieliśmy, że „Glikson” ma rajcę. Boniek nie powinien był go atakować przy wszystkich. (…) Byłem nawet lekko zdziwiony, że Glik nie wyzwał Bońka na… solo”, pisze Peszko. Były skrzydłowy reprezentacji Polski nie ma wątpliwości, że między byłym prezesem i obrońcą kadry nie ma dobrych relacji.

„Kamil z Bońkiem się nienawidzą. To żadna tajemnica. Niechęć między nimi da się wyczuć na kilometr, nawet jeśli obaj przed kamerami podają sobie ręce i potrafią się wyściskać. Zresztą nie ma przypadku w tym, że dwóch selekcjonerów na początku swojej kadencji niespodziewanie pomijało Glika”, napisał Peszko w swojej książce. 

Zarejestruj się w LV BET, odbierz 20PLN za darmo i postaw bez ryzyka!

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Obstaw mecz BEZ RYZYKA UTRATY WŁASNYCH ŚRODKÓW! Jak tego dokonać? Kliknij TUTAJ, aby przejść do rejestracji w LV BET i odbierz bonus dla nowych graczy.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem