Giggs, Ronaldo, Xavi, Krzynówek… Zaskakujące wspomnienie gwiazdora Manchesteru United

Amerykański serwis sportowy The Athletic zaprosił byłego gwiazdora między innymi Manchesteru United i reprezentacji Bułgarii - Dimitara Berbatowa do zabawy, w ramach której miał "ulepić" swojego wymarzonego piłkarza, korzystając z najlepszych cech zawodników, z którymi grał w jednej drużynie bądź też mierzył się z nimi jako rywal. Mamy do czynienia z wielkim sportowcem, nic więc dziwnego, że wymieniał znakomite postaci: Iniestę, Xaviego, Giggsa, Ronaldo. Jakie było jednak nasze zdziwienie, gdy Berbatow nie omieszkał wspomnieć o... Jacku Krzynówku.

Jak Berbatow wyobraża sobie swojego idealnego piłkarza? Inteligencja Xaviego oraz Iniesty. Szybkość i prawa noga Cristiano Ronaldo, który „kopał piłkę lepiej niż ktokolwiek z kim miał do czynienia”. Umiejętność gry defensywnej? Vincent Kompany. Silny, mądry i bezkompromisowy. Wydolność Carstena Ramelowa, który „dziś ma 45 lat i pewnie dalej gdzieś biega po lasach” – żartuje Berbatow. Wspomina również Duncana Fergusona, u którego fascynowała go gra głową w ataku.

– Gdy dorastałem, oglądałem jego występy w Evertonie, jak ciągnął i popychał obrońców, by strzelić gola. Ferguson niszczył ludzi z pasją, co było zarówno dziwne i piękne. Słyszałem, że kiedyś złapał złodziei włamujących się do jego domu i wysłał ich do szpitala! Serio, nigdy więcej nie róbcie tego w domu Duncana Fergusona.

W swojej bardzo interesującej wyliczance, Berbatow niespodziewanie wspomniał również Polaka. To Jacek Krzynówek, którego pamięta z czasów występów w Bayerze Leverkusen i ceni jego umiejętność gry lewą nogą.

– Wybieram Ryana Giggsa albo Roberto Carlos. Ale muszę wspomnieć też Polaka Krzynówka, który niszczył w grze lewą nogą. Był nieśmiałym chłopakiem, jak ja, ale jego lewa… petarda! Moja, przy nim, to gów…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem