Gigantyczny skandal w świecie esportu! Kolejne gwiazdy oskarżane o nadużycia seksualne – esport

Cały świat brazylijskiego esportu pogrążył się w atmosferze skandalu. Wszystko po doniesieniach o przypadkach molestowania seksualnego. Największymi antybohaterami sensacyjnych informacji są gracz CS:GO, Filipe "pancc" Martins, a także były zawodnik, a ostatnio trener League of Legends i caster Riot Games, Gabriel “MiT” Souza. Twórcy najpopularniejszej MOBY świata już ostro zareagowali w tej sprawie. Wszyscy czekają także na kolejne ruchy, m.in. wyprowadzone przez Twitcha.

Gorąco zrobiło się w Brazylii! Tamtejszy esport padł ofiarą kolejnego ogromnego skandalu. Niestety, sprawa wydaje się być bardzo poważna. W sieci pojawiają się kolejne nazwiska postaci oskarżanych o molestowanie i nadużycia seksualne. Informacje zbierał na swoim Twitterze popularny dziennikarz, Rod Breslau. Ten pisze o licznych przypadkach i poważnych reakcjach w sprawie dwóch z nich!

Pierwszą z postaci, w którą uderzyła afera jest Gabriel „MiT” Souza, który przez lata występował nie tylko na brazylijskiej, ale i światowej scenie League of Legends. Po zakończeniu kariery został trenerem. W 2015 roku pojawił się nawet na mistrzostwach świata, ale pod jego wodzą paiN Gaming na Worldsach nie poradziło sobie najlepiej. Ekipa z Ameryki Południowej zajęła 12-13. miejsce razem z CLG. Regularnie prowadził zespoły w rozgrywkach ligi CBLOL.

Wiele wskazuje na to, że jego przygoda z esportem właśnie się zakończyła. Caster Riot Games, który regularnie transmitował spotkania czołowych drużyn został oskarżony o molestowanie seksualne i liczne nadużycia. „MiT” nie wypierał się popełnionych błędów. W tym roku z pewnością z producentem LOL-a współpracować nie będzie.

Zobacz także: Zaskakujące zmiany w PACT – „Goofy” opuszcza organizację!

– Minęło wiele czasu, zanim ci, którzy poczuli się zranieni, zdali sobie z tego sprawę, a ja jestem zdruzgotany i zawstydzony. Nie zdawałem sobie sprawy, że mogłem skrzywdzić kogoś tak mocno. W ostatnich latach rozwijałem się jako człowiek i rozumiem, że nie ma uzasadnienia czy czynników łagodzących dla tych sytuacji. Nigdy w życiu nie zamierzałem nikogo skrzywdzić – pisał na swoim Twitterze „MiT”.

Jak wspomina „AS”, to niejedyna osoba, która dopuściła się skandalicznego zachowania. W sieci zrobiło się gorąco po oskarżeniach Fillipe’a “pancc” Martinsa. Ten miał dopuścić się „niewłaściwych zachowań i rozmów wobec nieletnich fanek”. Sam gracz zniknął z mediów społecznościowych, a śledztwo prowadzi jego ostatnia drużyna, Sharks.

– Sharks Esports rozpoczęło wewnętrzne śledztwo w celu zbadania wszystkich wydarzeń związanych z graczem Filipe „pancc” Martinsem. Zajmiemy publiczne stanowisko po zakończeniu procedur – czytamy na Twitterze organizacji.

Brazylijskie „Techtudo” pisało także o kolejnych przykładach. Wymienieni są także Thiago „tinowns” Sartori, Guilherme Henrique „Kake” Braga, Lincoln „fnx” Lau, Rafael “Mav” Loureiro. Zarzuty są przeróżne: od żądania gołych zdjęć trenowanych zawodników czy fizyczną agresję wobec byłych dziewczyn po udostępnianie wideo z „seksualnymi treśćmi” bez zgody ofiary.

To kolejne skandale, które dotknęły branżę gamingową i esportową. O licznych nadużyciach mówiło się w 2020 roku w przypadku Ubisoftu, Qunatic Dream, Insomaniac Games, Nintendo czy EA. Niewykluczone, że przypadku „pancca” i „MiTa” nie są odosobnione i po fali wpisów ujawniających przestępstwa, na wyjawienie przykrej prawdy z przeszłości zdecydują się także kolejne osoby!

Fot. Twitter / Gabriel „MIT” Souza

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem