Gianluca Di Marzio o ofercie dla Fabio Cannavaro! PZPN przedstawił warunki?!

09.01.2022
W sobotnie popołudnie prezes PZPN Cezary Kulesza spotkał się w Warszawie z mistrzem świata i zdobywcą Złotej Piłki - Fabio Cannavaro. Zdaniem włoskich mediów, kandydat na selekcjonera reprezentacji Polski otrzymał nawet warunki finansowe, na jakie mógłby liczyć w Polsce.

Cezary Kulesza potwierdził, że spotkanie miało miejsce i trwało około półtorej godziny. Zapewnił, że chodziło wyłącznie o rozmowę, ze strony PZPN nie padła żadna obietnica współpracy. To element „castingu” na nowego selekcjonera, który prezes związku – jak sam deklaruje – chciałby przeprowadzić rzetelnie i sprawdzić więcej tropów niż jego poprzednik, Zbigniew Boniek. Kulesza podkreślił, że bardzo docenia, iż Fabio Cannavaro miał chęć przylecieć do Polski na bezpośrednie rozmowy, jednak sam potrzebuje jeszcze kilku dni, by zawęzić poszukiwania do ścisłego grona trzech, czterech kandydatów.

  • Nie widzę problemu, by Cannavaro objął naszą kadrę krótko przed meczem z Rosją. W takiej sytuacji wyobrażałbym sobie jednak, że jego sztab zbudowany byłby z polskich trenerów – powiedział Cezary Kulesza na antenie ViaPlay.

Gianluca Di Marzio, który przed rokiem jako pierwszy wskazał nazwisko Paulo Sousy, jako przyszłego selekcjonera, twierdzi, że Cannavaro poznał warunki 2-letniej umowy z PZPN.

La Gazzetta dello Sport precyzuje, że była mowa o 2 milionach euro rocznych poborów, co daje ponad 160 tysięcy euro miesięcznie. To nieco więcej niż koszt utrzymania całego portugalsko – hiszpańskiego sztabu Paulo Sousy. Gdyby chodziło jednak o wypłatę dla samego Cannavaro, należałoby uznać, że warunki są wręcz szokująco dobre!

Roman Kołtoń twierdzi, że gdyby Włoch miał przejąć kadrę, zostałby otoczony dwójką polskich asystentów, którzy pomogliby mu w płynnym wejściu w realia polskiego futbolu.

Spotkanie było pozytywne. Cannavaro potrzebuje kilku dni na udzielenie odpowiedzi. Możliwość trenowania wielkiej reprezentacji go fascynuje, ale kłopotem jest krótki czas, jaki miałby na przygotowanie drużyny do meczu z Rosją.

Cezary Kulesza zadeklarował w sobotę, że spotka się również z Adamem Nawałką, który do 13 stycznia przebywa na urlopie na Malediwach. Do tej pory nie mieli bezpośredniego kontaktu, choć były selekcjoner uważany jest za faworyta tego „wyścigu”.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem