Gdzie drużyny Ekstraklasy ładują akumulatory przed rundą wiosenną?

Zimowa przerwa to bardzo ważny okres, w którym zawodnicy mogą odpocząć, zregenerować siły przed drugą częścią sezonu. Do tego oczywiście dochodzi okienko transferowe, następują roszady, wzmacnianie składów. Drużyny polskiej Ekstraklasy rozjeżdżają się po kraju i trenują w zacisznych ośrodkach, z dala od dziennikarzy i kibiców. Niektóre kluby wybierają zagraniczne ośrodki. Zawodnicy Piasta Gliwice – sensacyjnego

Zimowa przerwa to bardzo ważny okres, w którym zawodnicy mogą odpocząć, zregenerować siły przed drugą częścią sezonu. Do tego oczywiście dochodzi okienko transferowe, następują roszady, wzmacnianie składów. Drużyny polskiej Ekstraklasy rozjeżdżają się po kraju i trenują w zacisznych ośrodkach, z dala od dziennikarzy i kibiców. Niektóre kluby wybierają zagraniczne ośrodki.

Zawodnicy Piasta Gliwice – sensacyjnego lidera Ekstraklasy po rundzie jesiennej, udali się do ośrodka wypoczynkowego w Kamieniu nieopodal Rybnika. Plan dnia zawodników jest ściśle dopasowany pod potrzeby przygotowawcze – treningi siłowo-wytrzymałościowe, sesje z masażystami oraz odnowa biologiczna. Piłkarze z Gliwic z pewnością bardzo poważnie podchodzą do tego okresu, który może zawyżyć o tym czy uda im się utrzymać pierwsze miejsce w tabeli do końca sezonu.

Druga w tabeli Legia postanowiła spędzić ten czas dalej, zawodnicy przebywają obecnie w ośrodku treningowym na Malcie. Nie ma jednak mowy o obijaniu się, piłkarze zgodnie potwierdzają, że bardzo ciężko pracują by jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej. Legia traci do Piasta
5 pkt, nie ulega zatem wątpliwości, że stołeczny klub zrobi wszystko co w jego mocy by zniwelować tą stratę i sięgnąć po tytuł mistrza kraju.

Cracovia również nieco zaskakująco zajmuje po rundzie jesiennej mocną trzecią lokatą, drużyna z Krakowa wybrała Wałbrzych, tam po za tradycyjnymi metodami przygotowawczymi rozegrają sparing z lokalnym klubem Górnikiem Wałbrzych. Piłkarze Pogoni Szczecin wybrali urokliwe miejsce, ośrodek Sandra SPA, w Pogorzelicy. Jest to idealne miejsce by odciąć się od świata i w spokoju przygotować się do kolejnych zmagań.

Kolejnym klubem, który planuje okres przygotowawczy spędzić po za granicami kraju, jest Ruch Chorzów, drużyna wybiera się bowiem na Cypr. Czy znajdzie się chwila wytchnienia i odpoczynku? Zapewne tak, jednakże nie można negować ciężkiej pracy, jaką piłkarze muszą wkładać w treningi, nawet w tak wspaniałym miejscu. Nie tylko drużyna z Chorzowa zdecydowała się wybrać Cypr, to samo miejsce wybrał aktualny mistrz polski i obecnie szósta drużyna Ekstraklasy – Lech Poznań.

Foto: LoveKraków.pl

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem