Gareth Bale kończy karierę! [OFICJALNIE]

Gareth Bale wydał dziś komunikat, który zszokował piłkarski świat. Walijczyk poinformował w nim o zakończeniu swojej kariery.

Ostatnie lata dla Garetha Bale’a nie były zbyt udane. Walijczyk opuścił Real Madryt po blisko ośmioletniej przygodzie, jednak pod koniec swojej przygody w stolicy Hiszpanii nie odgrywał już ważnej roli w zespole. Po sezonie 2021/2022 przeniósł się do Los Angeles FC, gdzie spędził ostatnie pół roku. Jak się okazało – ekipa ze Stanów Zjednoczonych była jego ostatnim klubem w karierze.

Zobacz również: Memphis Depay zaliczy wielki powrót?!

Po starannym i przemyślanym rozważeniu sprawy ogłaszam moje wycofanie się z klubowej i reprezentacyjnej piłki nożnej. Czuję się niesamowicie szczęśliwy, że spełniłem swoje marzenie o uprawianiu sportu, który kocham. To dało mi jedne z najlepszych chwil w moim życiu. Jestem bardzo dumny i wdzięczny za karierę klubową, począwszy od Southampton aż do ostatniego kontraktu z Los Angeles FC. Gra dla mojego kraju 111 razy i bycie kapitanem drużyny narodowej było prawdziwym spełnieniem marzeń – czytamy w oświadczeniu reprezentanta Walii.

Mimo spadku formy w ostatnich latach Bale’a zdecydowanie możemy nazwać legendą brytyjskiej piłki nożnej. Podczas swojej kariery reprezentował barwy Southampton, Tottenhamu Hotspur, Realu Madryt oraz LA FC. W piłce klubowej rozegrał 554 spotkania, które okrasił 186 golami i 137 asystami. W reprezentacji Walii wystąpił 111 razy strzelając 40 goli. Na swoim koncie ma między innymi 5 trofeów za wygranie Ligi Mistrzów, 3 tytuły mistrza Hiszpanii  oraz 6 wyróżnień dla najlepszego piłkarza w Walii.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem