Gambit zwycięzcą IEM Katowice! „JAME” i spółka na kolanach!

Wszystko jest już jasne - Gambit wygrywa IEM Katowice 2021! Ekipa "sh1ro" w wielkim finale pokonała Virtus.pro wynikiem 3:1 i to oni zgarną główną nagrodę.

W niedzielę rozegrany został finał IEM Katowice 2021. W meczu o tytuł Gambit Esports podejmowało Virtus.pro. Trzeba przyznać – na początku turnieju chyba nikt nie spodziewał się takiego biegu wydarzeń. Dominacja regionu CIS rozpoczęła się już podczas fazy grupowej, gdyż awans do kolejnego etapu wywalczyły cztery drużyny ze wschodu.

Gambit na swojej drodze wyeliminowało takie drużyny jak G2, Heroic, mousesports czy Na’Vi. W półfinale dość gładko rozprawili się za to z Team Spirit. Droga do finału Virtus.pro prowadziła przez zwycięstwa z Vitality, NiP, Astralis oraz Liquid.

Zobacz również: Dziesięcioletnia gwiazda Fortnite kończy karierę. Skupi się na innym tytule

W finale szanse obu ekip były dość wyrównane. Było to widoczne na pierwszej mapie, która była bardzo zacięta – drużyny wymieniały się punkt za punkt, jednak końcówka należała do zespołu „YEKINDARA”. Kolejne trzy odsłony spotkania były już kompletnie inne. Gambit rozpoczęło pokaz siły i bardzo pewnie wygrało dwie kolejne mapy (16:6 de_dust2; 16:4 de_train). Jedyne zacięcie nastąpiło tylko na czwartej mapie – Gambit nie potrafiło wykorzystać kilku punktów meczowych, jednak finalnie dopięli swego i to oni zostali zwycięzcami IEM Katowice.

Zwycięstwo w turnieju zagwarantowało Rosjanom nagrodę w wysokości 400 tysięcy dolarów. Virtus.pro otrzymało 180 tysięcy z puli. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dmitry „sh1ro” Sokolov.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem