Gambit nie do powstrzymania! Rosjanie wygrywają BLAST Premier Spring

Kolejny wielki sukces ekipy Gambit. Dmitry "sh1ro" Sokolov i spółka zostali mistrzami BLAST Premier Spring Final po zwycięstwie z Natus Vincere wynikiem 2:0.

Od początku tygodnia rozgrywane były spotkania w ramach wiosennych finałów BLAST Premier. O tytuł mistrzowski walczyło 8 ekip, w tym Evil Geniuses z Michałem „MICHU” Muellerem w składzie. Drużyna Polaka dość szybko pożegnała się z marzeniami o mistrzostwie kończąc udział w zawodach na ostatnim miejscu ex-aequo z FaZe Clanem.

Zobacz również: Polskie drużyny poznały przeciwników w pierwszych meczach SSS 3

W wielkim finale, który odbył się w niedzielę, byliśmy świadkami powtórki z finału górnej drabinki. Rozpędzone Gambit w meczu o najwyższą stawkę podjęło Natus Vincere. Pierwsze spotkanie tych ekip zakończyło się zwycięstwem „sh1ro” i spółki wynikiem 2:1. Spotkanie finałowe rozpoczęło się na mapie de_dust2 wybranej przez Na’Vi. Początkowo to Gambit kontrolowało tempo gry i do zmiany stron podchodzili z solidną, pięciopunktową przewagą. Zaliczki z pierwszej połowy nie oddali do samego końca i na swoje konto dopisali pierwszy punkt mapowy. Na de_mirage drużyna „s1mple’a” nawiązała walkę, jednak tylko po stronie broniącej. Na’Vi jako atakujący zdobyli tylko cztery punkty, a Gambit domknęło mapę numer dwa wynikiem 16:11, a cały mecz stosunkiem 2:0.

Zwycięstwo zagwarantowało rosyjskiej organizacji 225 tysięcy dolarów nagrody. Dodatkowo są oni pewni udziału w światowych finałach BLAST Premier. Natus Vincere musi pocieszyć się nagrodą w wysokości 85 tysięcy dolarów. Warto dodać, że MVP rozgrywek został Abay „Hobbit” Khasenov.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem