G2 i Na’Vi w półfinałach IEM Beijing!

Po krótkiej przerwie wróciliśmy do rozgrywek IEM Beijing. Dziś rozegrane zostały dwa ćwierćfinały, w których triumfowało G2 oraz Na'Vi.

W pierwszym czwartkowym meczu G2 podejmowało FaZe Clan. Mecz należał do tych z rodzaju sentymentalnych, ponieważ było to pierwsze spotkanie NiKo przeciwko swojemu staremu zespołowi. Przypomnijmy, że Bośniak zmienił barwy pod koniec października. Po transferze prezentował się bardzo solidnie i nie inaczej było dziś. Na pierwszej mapie blisko zwycięstwa było FaZe, jednak po serii wygranych rund to G2 miało w swoich rękach punkt meczowy. Doszło do dogrywki, którą finalnie wygrała francusko-bałkańska formacja. Druga mapa to pokaz dominacji kennyS’a i spółki, którą przypieczętowali zwycięstwem wynikiem 16:8. W turnieju nie obowiązuje system podwójnej eliminacji, co oznacza, że FaZe żegna się z szansami na tytuł.

W drugim spotkaniu faworyzowane Astralis podejmowało Natus Vincere. s1mple i spółka zdominowali spotkanie i nie pozostawili złudzeń drużynie dev1ce’a. Obie mapy wygrali wynikiem 16:9 i to oni powalczą o miejsce w wielkim finale. Duńczycy muszą tym razem obejść się smakiem.

Kolejne spotkania w ramach IEM Beijing rozegrane zostaną jutro – w trzecim ćwierćfinale Complexity zagra z BIG, a w czwartym Heroic podejmie Vitality.